Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Milyen nyelvet tanuljak jövőre?

Figyelt kérdés
Már van egy C1-es nyelvvizsgám angolból és egy B2-es németből (jövőre remélhetőleg le tudom tenni a C1-et). Latint két éve három órában tanulok. Ebből egyenlőre még nincs nyelvvizsgám. Az iskolában én németet és latint tanulok jelenleg, de jövőtől kötelező lesz még egy nyelvet választanom. Lehet választani spanyolt, franciát, olaszt, oroszt vagy japánt. Nem tudom mi alapján válasszak. Két évig tanulnám a választott nyelvet heti három órában, így nem számítok belőle nyelvvizsgára.
2020. nov. 23. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mi az életcélod. Mivel angolul jól beszélsz, azzal mindenhol elboldogulnál. Ha Japánnal vagy Oroszországgal tervezel szorosabb kapcsolatot kiépíteni, akkor nyilván ezeket. Ha Latin-Amerikával vagy Spanyolországgal, akkor spanyol. Az olasszal csak egyetlen országban boldolgulnál, így az kevésbé célszerű. Én a franciával nem bajlódnék.

De ha semmi ilyen külföldi célod nincs, akkor spanyolul tanulj.

De az sem mellékes, milyen tanár tanítja. Ha valamelyiket anyanyelvi tanár tanítaná, mindenképp azt válaszd! Magyar tanárokkal heti három órában semmire sem jutsz.

De igazából abból fogsz legmesszebb jutni, amelyik a legjobban tetszik neked.

2020. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%

Európán belül mozogva én úgy látom, hogy a franciának nagy hasznát veheted. Ami előnye, hogy ha később munka iránt érdeklődsz pl. egy Európai Uniós szervnél, az önéletrajzban megemlítve a nyelvet, szerintem előnyre számíthatsz számos szakmában és pozícióban. Hátránya persze, hogy sokak szerint a franciák soha nem fognak emberszámba venni, amíg nem beszéled tökéletesen a nyelvüket, de szerencsére nem csak ők beszélik a nyelvet, ez pl. Luxemburgban vagy Belgiumban (illetve az EU-n kívül Svájcban, Kanadában és egyes afrikai országokban) járva is jól tud jönni.


A másik, aminek kézzelfogható előnyét látom, az az orosz, hiszen a világ 3. számú szuperhatalmának nyelvéről beszélünk, akik egyebek mellett igen komoly gazdasági befolyással bírnak. Bizonyos szektorokban egyenesen kikerülhetetlen az orosz kapcsolatok kiépítése, ápolása, ráadásul a cirill betűket megismerve szintén több országban járva érezheted magabiztosabbnak magad.


Persze nem csak ezek a szempontok léteznek, pl. mind a francia, mind az orosz nyelven számos kiváló szépirodalmi/más művészeti alkotás született, ami egy nem elhanyagolható élvezeti faktort jelenthet a nyelvtanulásban. De ha csak a mindennapi híreket, politikai eseményeket stb. szeretnéd követni, a számodra (magyarként) minél relevánsabb információk felkutatására, én akkor is ebből a két nyelvből választanék a helyedben. De persze lehet szépen érvelni a másik három nyelv tanulása mellett is.

2020. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem nem annyira fontos, hogy anyanyelvi tanár legyen. Volt már anyanyelvi nyelvtanárom is, de szerintem a jelenlegi német tanárom tényleg fantasztikus tanár, pedig nem anyanyelvi. (Igaz, élt külföldön és germanisztika szakot végzett.)

Az orosz tanárt ismerem (ő anyanyelvi) a többi nyelvtanárról nem tudok semmit. De elvileg az orosz nehezebb is. Egyenlőre nincsen ezekhez a nyelvekhez kapcsolódó külföldi célom.

2020. nov. 24. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!