Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar-japán hasonlóság. Ezek...

Magyar-japán hasonlóság. Ezek csak véletlenek lennének?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy a japán nyelvben vannak szavak, amik valahogy a magyar szavakra hasonlítanak vagy emlékeztetnek. Ezek csak véletlenek lennének? (Pl. fürdő)

2020. nov. 29. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Csak véletlen. Mégis milyen szavakra gondolsz? A fürdő(kád) japánul "yoku", a nyílt fürdő meg az "onsen", még ha hunyorítok sem hasonlítanak a magyarra.
2020. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nézd meg!

浣腸

2020. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Ja, csak a beöntés egy orvosi folyamat, és közel sem kancsóval végzik. Az írásjelek jelentése "megmos" és "belsőségek". De azért érdekes egybeesés.
2020. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Amik nekem tűntek fel:

Só-shio

De-demo

Víz-mizu

2020. nov. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Minden nyelv rokonságban áll egymással, mert emberek vagyunk. Véletlen csak az lenne, ha állati nyelvekben találnál hasonlóságot az emberi nyelvekben.
2020. nov. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdezô a furo - fürdô szóra gondolt, nem a kádra, meg a meleg vizû természetes forrásra (onsen).
2020. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Én kínaiul beszélek, és engem az nyűgöz le, hogy nagyon sok kifejezés vagy szólás ugyan úgy szerepel a két nyelvben, ugyan azt mondjuk, ugyan az a logika van mögötte.

Nyelvjárásokat nem sajnos még nem beszélek, csak a központi pekingi putonghua-t vagy Standard Beijing Mandarin-t. Ott nem látok sok hasonlóságot, de fene tudja, lehet van olyan nyelvváltozat ahol van.


De ezek szerintem nem meglepő dolgok. A nyelvünk türk eredetű, a rovásírás legközelebbi rokona Mongóliából ered, lovon meg gondolom pár hét alatt át lehet jutni Eurázsián. Szerintem nagyon nagyon lenézzük az elődeink fejlettségi szintjét, sokkal több interakció volt mint azt sejtenénk. Könnyen eljuthattak ezek a dolgok más népekhez, nem lehet egyből rokonságot kiáltani mindenért.

2020. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Tévedés, a nyelvünk nem türk eredetű, csak rengeteg szót átvettünk. A nyelvünk az uráli alapnyelvből származik, és ez nyilvánvaló, ha az alapszókincset és a szavak, illetve nyelvtan szabályos változását vizsgáljuk.


A kérdésre válaszolva: a japán és a bolonyai azok a nyelvek, amiknek egyáltalán nincs nyelvrokonuk. Mivel a magyar ennyire különfejlődött a többi finnugor nyelvtől (nyilván a távolság és a sokéves török és osztrák uralom miatt), sokan a japánnal rokonítják, mert mindkettő agglutináló nyelv, azaz toldalékoló. Ez viszont tévedés. Vannak egyébként japánból átvett szavaink nagyon kevés számban, de a hasonlóságok inkább véletlenek. Ahogy előttem írták, az lenne csoda, ha minden eltérne.

2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És mi az uráli alapnyelv?
2020. dec. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!