Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemi nyelvszakon szégyen...

Egyetemi nyelvszakon szégyen csúszni félévet, vagy akár, egy évet is?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyetemen könnyű csúszni, szánalmas dolgokat tud benézni néha az ember... A lényeg, hogy ez ne vegye el a kedved attól, hogy befejezd :)
2020. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 köszi:)!

Kezdő szinten vagyok és bennem van a para, hogy vajon mi lesz, ha nem sikerül a vizsga:'D

2020. dec. 1. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Azt szoktam erre mondani, hogy a lényeg az, hogy ne add fel, amíg nem muszáj (értsd: elbocsátanak). Sok olyan embert ismertem, akik maguktól abbahagyták az egyetemet egy-két sikertelen vizsga után. Pedig egyetemen benne van a pakliban, hogy néhány vizsga nem jön össze elsőre. Készülj fel a legjobb tudásos szerint, és nagy valószínűséggel legfeljebb két próbálkozással átmész a legnehezebb vizsgán is. Azt is hozzá kell tennem, hogy amikor annak idején egy-két vizsgám nem lett meg elsőre, az szinte mindig az én hibámból történt (néha nem volt kedvem készülni, és "jó egyetemista" módjára hazárdíroztam).
2020. dec. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én is nyelvszakos vagyok és alapvetően azt szokták gondolni, hogy “oh ez egy könnyű szak, nem kell csinálni semmit, hiszen bölcsész” stb., de közben pedig nem annyira egyszerű és sok vele a munka. Nálunk is megvannak a tipikus bukós tárgyak, amiken állítólag kb. a 70% meg szokott bukni... Sőt olyat is ismerek, aki azért csúszott, mert nem tudta időben felvenni a hiányzó tárgyait (pl. óraütközés, létszám limit). Nálunk szerencsére a sikertelen alapvizsga nem jelent automatikus csúszást, de sokan amiatt is csúsztak (mert utolsó évre már meg kell lennie). Illetve én is látom, hogy sokan otthagyták, mert már fele annyi ember sincs mint első évben. Szóval nem ciki. Arra kell gyúrni, hogy ne legyen csúszás, de előfordulhat és akkor sincsen semmi baj, ugyanúgy lehet folytatni.
2020. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 köszi!😭🤗
2020. dec. 2. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nyugi, menni fog, készíts egy jó beosztást vizsgaidőszakra (különös tekintettel a csúszós tárgyakra) és tedd bele az energiát a fókuszált tanulásba, akkor nem lesz baj🥰

2020. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!