Melyik nyelv legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az első idegen nyelvem az angol a második még kérdéses. Szerintetek melyiket lenne érdemes megtanulnom (angol mellett), spanyol vagy német? Egyébként még olasz is van, de inkább az első két nyelv érdekel.

2020. dec. 4. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Hasznosság szempontjából egyértelműen a német.
2020. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Német.
2020. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Német. De a spanyol is hasznos tud lenni
2020. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Derítsd ki milyen a tanár az egyes nyelvekből és válaszd a legjobbat.
2020. dec. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Én ellen vélemény leszek a némettel szemben. Ha olyan munkakörben dolgozol, ahol kifejezetten ez a megkövetelt nyelv, akkor ezt. Ha viszont nem akkor spanyol. Ha van angolod, akkor azzal már elboldogulsz német nyelvterületen hiszen a németek több mint 90%a folyékonyan megtanul angolul. A spanyolt azért preferálom, mert ugye én már tanultam mindkét nyelvet.A német iszonyat nehéz, utáltam. Főleg a lehetetlen ragozási rendszerüket. Spanyolt nagyon könnyen tanultam, logikus felépítésű.Dallamos,szerettem a sajátos zeneiségét. Ha a nyelvvizsga megszerzése a cél minél előbb, akkor mindenképpen spanyol. Abból félév-8 hónap tanulással meglehet csinálni a B2t a nulláról. A német esetében szerintem egy év az nagyon minimum. Meg a német nagyon basic. Ha van spanyolod arra jobban felfigyelnek, mivel kevesebb van belőlük. Németesek azért vannak páran. Turizmusban biztos jól jön a spanyol.
2020. dec. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni, hol szeretnél élni a jövőben. Én pár éve orosz mellett döntöttem, és nem is bántam meg. Azóta sokat mozgolódtam keleti irányba, jól jött ez a tudás. Német nekem hasznavehetetlen lenne. Viszont te meg lehet hogy pont fordítva vagy/leszel. Ezt tudnod kell a nyelv kiválasztása előtt.
2020. dec. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Én angolul, németül és spanyolul beszélek folyékonyan. Mindhárom nagyon hasznos, de nem mindegy milyen területen helyezkedsz el. Egyik nyelv sem könnyű, de ha angolul tudsz, akkor nagyon sok spanyol szónak ki tudod következtetni a jelentését és néhány nyelvtani szabály is ismerős lesz. Plusz a spanyol szerintem egy gyönyörű nyelv, én nagyon szerettem tanulni. Utána pedig elkezdtem a portugált, és a spanyol alapommal egy év után leraktam egy B2 nyelvvizsgát, de az olaszokat is nagyjából megértem.

Viszont alapvetően Magyarországon a német hasznosabb, de persze ez sincs kőbe vésve, te lehet hogy a spanyolnak vennéd több hasznát, de ezt neked kell tudnod.

2020. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
el ne hidd ötösnek ezt a "az összes német tud angolul, nem fognak megneheztelni, ha úgy keresel náluk munkát hogy bszol megtanulni a nyelvüket" mesét. ha európában képzeled el az életed, egyértelműen a német, mert három nagy meg néhány apró ország beszéli, míg a spanyolt spanyolország. persze ha dél-amerika a cél, akkor spanyol, ez egyértelmű.
2020. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

5-ös válaszolónak


A németek bár lehet tudnak angolul (mindenképpen többen és jobban mint Magyarországon) a saját anyanyelvüket preferálják. Én eddig ahol dolgoztam Németországban és Ausztriában, mindegyik főnököm tökéletesen beszélte az angolt, de nem volt hajlandó velem 1 szót sem angolul váltani. Szóval turistaként hasznos az angol szinte bármelyik országban, de munkavállalási célból már nem sokra mész német nyelvterületen. Az sem igaz, hogy a német iszonyat nehéz, ne írj ilyet. Írd azt, hogy neked nehéz volt a német nyelv. Ezt a jobban felfigyelnek dolgot sem értem. Ki figyel fel rá? Mész a pékségbe reggel és spanyolul kéred a kakaós csigát? Maximum egy baráti társaságban kerek 3 mp-ig mindenki hüledezik rajta, de ettől még nem fog felfigyelni rád senki. Hasznosság és munkavállalás szempontjából Magyarországon a spanyol egy haszontalan nyelv. Újra leírom, mielőtt nekem esne a nép: Magyarországon a spanyol egy nem hasznosítható nyelv. Viszont szép, hangzásra sokkal szebb mint a német😊

2020. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Némettel európán kívül nem mész semmire, és európában is csak nyugaton. Én spanyolra szavaznék, kivéve, ha olyan munkakörben szeretnél dolgozni, ahol a német kell. Itthon és a környéken biztos hasznosabb a német, máshol nem.
2020. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!