Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki képtelen legyen angolból B2-nél magasabb szintre eljutni?

Figyelt kérdés
Nekem a diploma miatt szükség volt a középfokú nyelvvizsgára, de mivel világéletemben szenvedtem az angollal a legkönnyebb fajtából tettem írásbelit és szóbelit, ami sztem inkább egy (erősebb) B1 szint lehetett szóval nemzetközi mércével sose értem el a B2 szintet. De még ezt az alibi középfokút is pokoli nehéz volt megszereznem, sok magántanárt és 3 nyelviskolát is elfogyasztottam. Azóta is próbálnék fejlődni - filmeket nézek feliratozva, youtube-on nézek angol videókat - de semmire nem jutottam és amióta meglett a diplomám azóta még romlott is a nyelvtudásom és talán már B1 szint is necces. Egyszerűen a szavakat/kifejezéseket is képtelen vagyok megjegyezni, a fejemben a hallott szöveget nem tudom megérteni, feldolgozni és a fejemben lefordítani, baromi lassú vagyok szóval ami mondatot fel is fogok a fülemmel hallva azt is 3 fázissal később tudom csak lefordítani és megérteni, azalatt meg vagy 3-5 mondat rég elhangzik és elveszítem a fonalat. Már gőzöm sincs mivel próbálkozzak mivel a korábbi nem éppen acélos tudásom is csak kezd mégjobban megkopni. A nyelv pedig nekem baromi fontos lenne, mert informatikai diplomám van, de még nem dolgoztam benne, mert mindenhol normális nyelvtudást kérnek.

2020. dec. 5. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
"Azóta is próbálnék fejlődni - filmeket nézek feliratozva, youtube-on nézek angol videókat"
2020. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is hasonló helyzetben voltam otthon. Végül kijöttem az Egyesült Királyságba és itt tanulok most egy suliban.

Teljesen másmilyen, mintha otthon próbálnál meg tanulni, és működik

2020. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2: Jó de nekem erre se pénzem, se lehetőségem nincs.
2020. dec. 6. 10:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha te még ott tartasz, hogy fejben fordítasz, akkor még csak nem is súrolod a B1-et. Gyakorlatlan A1-A2 szinten mozogsz. Fektess bele több időt.


Főképp: bővítsd a szókincsedet, és HANGOSAN gyakorold a kiejtést. Nyilván azokat a szavakat, amelyeket nem ismersz, nem is fogod megérteni. Ha nem tudod helyesen kiejteni, akkor sem fogod felismerni. Minél többet BESZÉLSZ, annál többet fogsz érteni. És nem fogod fejben fordítgatni. Értelmetlen.

2020. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: Valahogy mégis meglett a középfokú
2020. dec. 6. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
5: !nyelvvizsga! Nem egyenlő a nyelvtudással. Tudod hány tűzvédelmi szakvizsgám van? Minden évben egy új. De az ember csak a legpraktikusabb dolgokra emlékszik, hogy tűz esetén gyakorlatban mi a teendő. Gondolod, tudom, hogy az alkohol hány százalékos páratartalomnál hány fokon robban? Vagy a benzin, az észterek, a fa gyulladási hőmérséklete stb? A fenéket. De egy tűzoltó az tudja.
2020. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Steven Kaufmann: 7 titok a sikeres nyelvtudáshoz

https://www.youtube.com/watch?v=XLgvSZ4LSJg&list=PLFED498405..

Olvass és hallgass nagyon sokat, én azt javaslom, de a videóban jobban ki van fejtve.

2021. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7: Köszi, még a videóban elhangzottakat se értem meg, amiben angolul magyarázza, hogyan tanulj jobban angolul. xD
2021. jan. 12. 11:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg azt, hogy kigyűjtesz belőle kifejezéseket. Egy idő után folyamatosan tudod majd hallgatni, anélkül hogy kikeresnéd mindig a szavakat, csak sokat kell csinálni. Még a tataoba is jó, ott lehet példamondatokat keresni.

Szóval az a lényeg hogy minden nap foglalkozz a nyelvvel, olvass és hallgass sokat. Amikor olvasol, húzz alá pár szót, kifejezést amit nem értesz. (Nem kell túlzásba vinni azért, mert elrontja az olvasás élményét). Én ezeket kiírom az ankiba, ez egy ilyen program, és ha kedvem van, tanulgatom-nézegetem. És fontos, hogy ne szavakat tanulj, hanem kontextusban, tehát inkább mondatokat tanulj meg. Fon tos nagyon hogy türelmes legyél. A tudás elmélyüléséhez idő kell. Ami még fontos, hogy élvezd a tanulást, és olyan dolgokat hallgass, ami téged érdekel, lehetőleg minél több témát érintve. Én olyat is csináltam, hogy volt olyan könyv amit magyarul olvastam, és találtam videót ahol felolvasták angolul. Közben meg magyarul olvastam.

2021. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szóval nem kellene aggódnod, hogy lassú vagy, csak még nem hallgattál-olvastál eleget.
2021. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!