Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik, hogy valaki bárhogy...

Létezik, hogy valaki bárhogy próbálkozik, képtelen elfogadható szinten megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Évek óta próbálok megtanulni angolul, a célom az lenne, hogy - ha nem is folyékonyan - de azért tudjak szóban is kommunikálni. A fordítás jól megy, írásban. De szóban kommunikálni szinte alig tudok. Sikerülhet valaha is megtanulnom, vagy fogadjam el ennyi próbálkozás után, hogy "nyelvi analfanéta" vagyok...?

2020. okt. 15. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy meg tudod tanulni. Keress olyan beszélgető partnereket akik,


A) Anyanyelvi beszélők (ez lenne a legjobb) - vannak erre külön oldalak, mint például az interpals.net


B) Magyarok, de jól beszélnek angolul


Vannak egyéként erre a célra külön társalgó klubbok is.

2020. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Elöször is, ha EGY nyelven meg tudtál tanulni beszélni, akkor nem lehetsz "nyelvi analfanéta" - márpedig feltehetöen magyarul tudsz!

Másodszor a beszéd föleg nem nyelvérzék, hanem gyakorlás kérdése. Ha az írott szöveget meg tudod érteni, akkor beszélni is meg tudsz tanulni.

Meg sokat segít a beszédkészség elsajátításában, ha minden nap legalább fél órán át hangosan felolvasol angol szövegeket. Ugyanis egész más a "fejedben" kimondani a szavakat, mint ténylegesen artikulálni, a hangos olvasás meg éppen ezt fejleszti.

2020. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

"Elöször is, ha EGY nyelven meg tudtál tanulni beszélni, akkor nem lehetsz "nyelvi analfanéta" - márpedig feltehetöen magyarul tudsz!"

ettől még pl diszlexiás lehet, azzal meg nyelvet tanulni szinte lehetetlen. anyanyelvet megtanulni és később, érettebb fejjel új nyelvet tanulni két nagyon különböző dolog.

2020. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig sajnos vannak emberek akiknek nagyon keservesen megy. Minden bántás nélkül. Belőlük élnek a különböző nyelviskolák. Volt egy ismerősöm, szerencsétlennek nagyon szarul ment az angol, pedig évek óta tanulta, egy vagon pénzt elköltöttek a szülei tanárra és semmi. Olyan orbitális hülyeségeket tudott mondani néha, hogy a fejem fogtam, pedig akkor már évek óta tanárhoz járt. Egyszerűen vannak emberek, akiknek nem mennek bizonyos dolgok. Ha nekem nem megy valami, akkor elfogadom és keresek mást, amiben jó vagyok. Ez olyan, minta matematikus szeretnék lenni, de teljesen más beállítottságú vagyok és az istenért nem látom àt a dolgokat. Akkor minek szenvedjek és érezzem minden alkalommal, hogy hülye vagyok. Pedig igazából nem hülye vagyok, csak más beállítottságú, valami másban sokkal ügyesebb lennék bárki másnál.
2020. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*mintha
2020. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Pedig jól írta 2-es, egy nyelvet már megtanultál.

Én abban hiszek, hogy hasonlóan kell tanulni az idegen nyelvet is mint az anyanyelet, tehát használat közben, folyamatosan javítva, nem a hagyományos iskolai módszer szerint.

2020. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
#7 ez nagyon jól hangzik, kár hogy a gyakorlatban ez sokkal rosszabb nyelvtudást eredményez, mintha iskolarendszerben tanulnád. pár magyarra már találkoztam itt kint akik 0 nyelvtudással jöttek ide. ők tipikusan nem, vagy csak nagyon minimális nyelvtant használnak, azt is általában hibásan. komolyan mondom fáj hallgatni őket. az agyad változik ahogy felnősz, már nem úgy fogadja be az új ismereteket (mint pl a nyelv) mint akkor, amikor az anyanyelvedet tanulod, nagyon fiatal korban.
2020. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bocsánat, #6nak szántam
2020. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

#7

Mert egyszerűen nem foglalkoznak naponta a nyelvvel. Olvasni kell, beszélgetni, írni és számolni, ugyanezt tesszük az anyanyelvünk tanulása közben is.

Na de mindenki a magas sorsának kovácsa.

A tanulás pedig élethosszig tartó folyamat, egy átlagos egészséges ember agya befogad bármit, különben nem lennének villámsebesen IT-t használó nagyszüleink.

2020. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"különben nem lennének villámsebesen IT-t használó nagyszüleink"

vannak ilyenek is. meg vannak olyanok mint a nagyapám is, aki a mobiltelefont aluf tudta megtanulni használni. a billentyűzárat hülyeségnek tartja meg "játéknak", úgyhogy rendszeresen a zsebéből hívott random embereket.

"Mert egyszerűen nem foglalkoznak naponta a nyelvvel."

úgy, hogy abban az országban élnek? :D

2020. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!