Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után melyik nyelvet...

Angol után melyik nyelvet tanulod?

Figyelt kérdés

Pl. valami kisebb nyelvre gondolok, szomszédos országok nyelvei közül valamelyik?


Vagy érdemesebb olyat, ami angol után könnyebb lehet, pl. német?


Ti mit választottatok és miért?


2020. dec. 6. 23:33
 1/8 anonim válasza:
100%
Én németet tanulok második nyelvként.
2020. dec. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az angol a második nyelvem volt, előtte németet tanultam. Most ezek mellett japánul tanulok, meg az egyetem miatt egy kicsit latinul.
2020. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Franciát kezdtem az egyetemen angol után, tetszett a hangzása, illetve a franciához társítok egyfajta presztízst és eleganciát. Más, gazdasági érv mögötte nem igazán volt, talán csak az, hogy a németül nem szerettem volna, és ez Európa másik nagy nyelve.

Végül nem jött be, és az élet is más lehetőségek felé sodort, végül kínaiul tanulok, már éveket éltem ott és felsőfokon beszélem. Sajnálom, illene legalább még 1 európai nyelvet beszélni (az angolt nem tartom annak, az inkább világnyelv), de a kudarc keserű szájíze miatt nem hinném hogy újrakezdem a franciát.

2020. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én spanyolt tanultam, angol után nem volt nehéz. Azonban kevésbe hasznos mint a német. Sajnos :D Pedig nagyon fasza nyelv
2020. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Németet tanultam - lenyelvvizsgáztam, de sosem szerettem.


Utána olaszt - nagyon szuper nyelv, imádom. Fele annyi idő alatt meglett a felsőfok, mint németből. :)

2020. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol volt az első nyelvem. Szerintem ahhoz képest hogy azt mondják az első nyelv a legnehezebb nekem elég simán ment az angol.


Később olaszt tanultam gimiben. Szintén elég egyszerűnek tartottam, sőt még szép nyelv is. Sajnos azonban gimit váltottam és ezzel együtt második nyelvet is váltanom kellett mert ahová mentem új gimi ott nem volt olasz. A franciát választottam végül. Na ezt a nyelvet rühelltem de nem a nyelvtana miatt hanem a kiejtése miatt. Egyszerűen vérzett a fülem tőle. Nehezebb volt mint pl az angol de még tűrhető szinten volt amúgy.


Valahogy végignyomtam a gimit a franciával de megmondom őszintén talán olaszul még mindig jobban tudok pedig azt negyedannyi időn át tanultam.


Később az egyetemen németet választottam. Ezzel a nyelvvel vért h*gyoztam a kezdetektől fogva. A vicc az hogy sokakkal ellentétben engem egyáltalán nem zavar a kiejtése, ennek ellenére nem nőtt a szívemhez a nyelvtana miatt. Egyszerűen nem tudom felfogni hogyan lehet ennyi szabályt megtanulni. Mire megtanulom a 58. szabályt addigra elfelejtem az elsőt és vehetem elő újra a nyelvtan könyvet. Ha rá vagy izgulva az excel táblákra akkor ez a te nyelved mert az egész nyelv egy nagy excel tábla.

2020. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Német volt az első, most cseh. Csak hobbiból tanulom, az angol nem vonz semennyire, a saját képességeimet ismerve pedig hamarabb tanulnék meg még oroszul is mint angolul. :D
2020. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oroszt.
2020. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!