Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kezdőként vágtál bele...

Mikor kezdőként vágtál bele egy új nyelv tanulásába, mennyit beszélt a tanárod magyarul?

Figyelt kérdés
A nyelvtant gondolom fontos magyarul megérteni.

#kezdő nyelvtanuló
2020. dec. 19. 19:54
 1/7 grafno ***** válasza:
15%
Az a lényeg, hogy tudj rendesen beszelni. Az mindegy, hogy hogy. Ha kerdeznek a covid19rol akkor el tudd mondani mit gondolsz, ha orban viktor a téma akkor meselsz par mondatot érthetően. Ha beszelgettek az uj ps5rol akkor pro kontra par mondat es barmirol ami szoba jön. Ezt a szintet kell elerni. Hogy magyarul vagy angolul vagy eseteg mas nyelven tanusz egy uj nyelvet az mar mindegy.
2020. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen de úgy értettem milyen arányban van a magyar(vagy egyéb ismert nyelv) az új nyelvvel egy nyelvórán.
2020. dec. 19. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én angolul, németül és kínaiul tanultam és tanulok. Az angolt és németet tanító tanáraim mind magyarok voltak, többnyire használták is a magyar nyelvet az órákon (sőt egyetemen volt angol anyanyelvű tanárom, aki bedobott magyar szavakat is :D). A kínait pedig kínai tanár tanította, ott pedig az angol volt a közös nyelv. Nagyrészt valóban nyelvtani magyarázatoknál használták a magyart/angolt, illetve minden egyéb magyarázat, felmerülő kérdés vagy válasz stb. esetében automatikusan a közös nyelvet használtuk. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy most nagyon nagy divat lett szidni a magyar nyelv használatát a nyelvórákon, a leggyakoribb kritika az a "tanár magyarul beszél az órán" és úgy eleve sokan úgy állnak hozzá, hogy idegen nyelven kell idegen nyelvet tanulni. Én nem állítom azt, hogy ez egyáltalán nem működik. Csak a személyes tapasztalatom és véleményem az, hogy ez sokszor már inkább visszaveti a tanulás hatékonyságát. Szerintem sokkal jobb az, ha a tanuló nem érez ilyen jellegű kötöttségeket és például nyugodtan szabadon felszólalhat, hozzászólhat és kérdezhet is azon a nyelven, ami számára a legbiztosabb. Ugyanúgy a tanár részéről is fontos, hogy ezt közvetítse és ne egy elérhetetlen, megközelíthetetlen idegen legyen a diákok számára(pl. nekem volt olyan magyar anyanyelvű tanárom, aki nem volt hajlandó visszaköszönni sem, ha magyarul szóltál hozzá....). Fontos az idegen nyelv használata és gyakorlása, de az én szememben ez a "tanórán nem szabad magyarul beszélni" dolog már túlzás és szerintem nem is szabad a tanórára korlátozni a nyelvtanulást (értem ez alatt azt, hogy nem csak a tanár tud veled idegen nyelven kommunikálni, hanem neked is van rengeteg lehetőséged a nyelvgyakorlásra).
2020. dec. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3, köszönöm. Pont erre gondoltam. Vannak dolgok, amit sokkal gyorsabban meg lehet érteni pl. magyarul, hogy aztán később lehessen gyakorlatban alkalmazni. Gyakorolni pedig azt a minimális tudást is kell, amit egy tök kezdő sajátított el az első pár órán. Kizárólag az idegen nyelvet használni szerintem csak akkor lehet, mikor már az alap megvan.
2020. dec. 20. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk kezdő órán sem szólalt meg a tanár angolul, így az segített minket, akinek már volt előismerete. (Orosz anyanyelvű volt, a magyart törte, de egész jól beszélte)


Az első hónapokban rendesen szívtam, aztán ráállt a fülem/agyam és utólag megérte, hogy kierőltette belőlem hogy angolul kérdezzek, magyarázzak a többieknek, akár nyelvtant is. Ugyanis a nyelvtant is angolul beszéltük meg, ha nagyon káosz volt, akkor tisztáztuk egyedül magyarul m

2020. dec. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk valószínűleg a nyelvtől is függ. Angolból pl sokaknak van előismerete, meg eleve "benne van a fülünkben", míg mondjuk egy ukrán vagy görög vagy kínai megint más.
2020. dec. 20. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
Angolt magyarul tanultam, nemetet nemetul tanulok. Nekem a masodik jobban bevalt. Tanulasra osztonoz.
2020. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!