Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted fontosak és hasznosa...

Szerinted fontosak és hasznosak a fordítási feladatok a nyelvtanulás során?

Figyelt kérdés

2020. dec. 23. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Idegennyelvről magyarra nem nagy kunszt. Szerintem praktikusabb angol nyelven olvasni/filmet nézni, mint egy szövegeket átírni. Idővel egyre kevesebb szót kell szótárazni és még élvezhető is.


Magyarról idegennyelvre viszont szerintem kifejezetten hasznos fordítani.

2020. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem hasznosak.
2020. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Ha tolmács akarsz lenni, akkor nagyon is hasznos, amúgy meg tévút, ez a fajt nyelvtanulási módszer. Nemhiába van ennyi, beszélni nem tudó ember. Kritikán alul a nyelvoktatás Magyarországon.


A beszeljangolul.com módszertana áll a legközelebb a természetes nyelvtanuláshoz. Illetve még Hevesi Mihályé sem rossz!

2020. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Úgy írom a választ, hogy fordítónak tanulok. Az nem igaz, hogy idegennyelvről magyarra fordítani nem nagy kunszt. Pl. ott vannak a reàliak, vagyis azok a kifejezések és szavak amelyeknek nincs a másik nyelvben megfelelőjük, szólàsok, közmondàsok stb. Továbbà, a mondatnak magyarosnak is kell lennie, és a regiszternek is meg kell egyeznie. Ezt azért írom csak, mert sokan úgy vannak, hogy fordítással akarnak megtanulni egy nyelvet, de pont fordítva van. Akkor tudsz jól fordítani, ha tudod mind az anyanyelved mind az idegen nyelvet. Egy 5 soros mondatot nem egyszerű lefordítani. De gondolom, te rövid mondatokat fordítanàl. Nekem azzal az a bajom, hogy így állandóan fordítani fogsz fejben. Az lenne a lényeg, hogy rögtön a màsik nyelven gondolkozz, és ne magyarul. Az jó, ha tudod mit jelent az idegennyelvű mondat, de kimondottan fordítási feladatokat nyelvtanulàs során én nem javaslok. (Persze ha fordító akarsz lenni, akkor hasznos.)
2020. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!