Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A balkáni szláv nyelvek...

A balkáni szláv nyelvek mennyire hasznosak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl a bolgárra vagy szerb-horvátra. Tudom, hogy alapvetően kevesen beszélik (néhány millió), de gondoltam pont a kicsiségük miatt kevés aki a Balkánon kívül beszéli őket.

Főleg a bolgár érdekelne mind közül. Tetszik az ország, csak nem tudom gazdasági szempontból mennyire éri meg. Ugye nyelvet tanulni nem két forint és persze idő is.



2018. máj. 27. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Sok szerbiai (meg kevesebb horvátországi) magyar van, aki kétnyelvű, ilyenből van elég. A bolgárokkal meg elég minimális az üzleti kapcsolat, sok hasznot én nm látok, esetelg ha bolgár nyelvű SSC-s állásra pályázol.
2018. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj horvátul vagy szlovénul ! Ez a két leggazdagabb balkáni ország, akikkel ráadásul kiváló Magyarország viszonya és közel vannak, mert Szlovénia és Horvátország is a szomszédunk. Turisztikai és gazdasági szempontból rendkívül ütős nyelvek!
2018. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a cseh mennyire hasznos?
2018. máj. 31. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a cseh nyelvben több fantáziát látok. A legfejlettebb szláv régiók egyike, és erősek a gazdsági és kulturális kapcsolatok is. V4 stb. És kevés a cseh-magyar kétnyelvű (bár én pont megismertem egy magyar származású csehországi cseh állampolgárt.)
2018. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amelyik tetszik. A nyelvtanulás nem fog menni, ha nem tetszik a tanult nyelv, csak muszájból tanulod.
2021. jún. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!