Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz, francia, mandarin vagy...

Orosz, francia, mandarin vagy a spanyol nyelv a hasznosabb?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az orosz. Megismered a cirill betűket, a volt Szovjet Unió tagállamaiban hivatalalos nyelv, bár nem biztos, hogy szívesen beszélgetnek veled oroszul... Oroszország nagy. +politikailag is egyre "közelebb húzódunk" Oroszországhoz. Én franciát, angolt, és oroszt tanulok. De igazából ez attól is függ, hogy mi a célod. Pl: Ha szeretnél kimenni Franciaországba dolgozni akkor a francia. (Bár a többség beszél oroszul, tudomásom szerint, és ez fordítva is igaz.) Spanyol nyelvet is sok helyen beszélik szintén. Az orosz elég sanszosan világnyelv, talán az angol után a leghasznosabb együtt a némettel. Francia, spanyol egy kicsikét kevésbé hasznosak, de ezek is jól jöhetnek. Mandarinra nem hinném, hogy nagy szükséged lenne, de ki tudja, bármi lehetséges.

Bármelyiket is választod, sok szerencsét hozzá.

2018. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Francia vagy spanyol attól függően, hogy mihez kell.

Orosszal meg a mandarinnal az anyaországukon kívül nem sokra mész.

2018. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

" Ha szeretnél kimenni Franciaországba dolgozni akkor a francia. (Bár a többség beszél oroszul, tudomásom szerint, és ez fordítva is igaz.)"


Franciaországban az orosz származásúakon és az erre szakosodott fordítókon, tolmácsokon kívül senki nem beszél oroszul.

Honnan vetted ezt?

A régi orosz cári udvarban és az arisztokrácia körében a francia volt a beszélt nyelv, de ez már akkor sem volt kölcsönös.

A franciáknak, bár tanulnak idegen (főleg angol, német és spanyol) nyelvet, nincs sok tehetségük, nyelvérzékük hozzá.

Az oroszhoz meg egyltalán nem.

Mint ahogy Spanyolországban sem.

Kérdező, az előttem szóló jól leírta, mi a helyzet.

2018. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3-as az 1. vagyok. Azt tudom, hogy az oroszok többnyire angolul vagy franciául tanulnak, és azt hallottam, hogy a franciák közül is sokan tanulnak oroszt. De persze lehet, hogy nem. Írtam, hogy nem biztos, hogy a franciák is.
2018. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod, 3. válaszoló, a franciák nagyon nem szívesen használnak más nyelvet, mint a sajátjukat.

A többségnek egyszerűen nincs hozzá érzéke.

Talán a mai fiatalokkal változik a helyzet, mert két kötelező nyelv is van a felső tagozattól (collège) kezdve, és nagyon sokan tanulnak tovább.

De az orosz nyelv tényleg nem tartozik a gyakran vállalt idegen nyelvek közé, hacsak valami konkrét célból nem.

Diákkoromban dolgoztam egy nagyon elegáns étteremben, ott nagy előny volt az orosz vagy a kínai nyelv ismerete, és szépen lehetett vele keresni, mert rengeteg újgazdag milliomos orosz és kínai járt oda.

De nem gondolom, hogy a kérdezőnek ez lenne a végcélja.

2018. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol. USA-ban a spanyol nyilván mindent visz...


Kis hazánkban:

- kínai (mert nagyon nyomják a kínai kurzust, és szinte senki nem beszéli)

- spanyol (a fél világ spanyolul beszél)

- francia (egyik legnagyobb európai gazdaság + az EU 2. legfontosabb nyelve)

- orosz (nem olyan előnyös, rengetegen beszélnek ugyanis itthon oroszul még a régi időkből, fordítóként pl. képtelenség megélni - de külkeresként, külügyi vonalon még persze jó lehet)

2018. szept. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!