Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom angolul, hogy...

Hogy mondom angolul, hogy tanító szakos hallgato vagyok?

Figyelt kérdés

Szoval eleg sok kulfoldivel talalkozok, altalaban ha uj embert ismerek meg az elso kerdesek kozott van az, hogy tanulok e, hol es mit.

De nem tudom, hogy most az, hogy tanito szakos vagyok azt hogy mondom, ezert csak altalaban annyit mondok hogy remelhetoleg tanito leszek :D

Koszi elore is a valaszt


2020. dec. 24. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
I'm currently majoring in education/teaching.
2020. dec. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Az előző válaszoló verziójánál sokkal jobb és pontosabb a következő:


I'm a student in Primary/Elementary Education.


Ha pedig már közel állsz a végzéshez, akkor azt is lehet mondani, hogy:


I'm a trainee primary/elementary school teacher.


(A "primary" inkább a brit angolban, az "elementary" inkább az amerikai angolban használatos.)

2020. dec. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

“I'm a student in Primary/Elementary Education.”


Szoval a kerdezo azaltalanos iskolas???


You must be joking!

2020. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Kerdes o, de hogy hogy ezt nem tudod angolul?


I study/attend teacher training college.

2020. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
#3: Aki nem tud elég jól angolul, mint te, az inkább ne szóljon hozzá az ilyen kérdésekhez. Én több, mint 5 évet töltöttem Nagy-Britanniában, részben pedagógusképző egyetemeken, részben iskolákban is tanárként, s teljes biztonsággal mondhatom, hogy az "I'm a student in Primary/Elementary Education"-t egy született angol nem érti félre úgy, ahogy gondolod. Már csak azért sem, mert a "student" szót Nagy-Britanniában egyáltalán nem használják általános iskolásokra, csak felsőoktatásban tanulókra. A legvalószínűbb, hogy egy született angol is így fejezi ki magát, ahogy írtam. Az "I'm a student in X" mindig azt jelenti, hogy X diszciplínát hallgatok az egyetemen. A tanítóképzés mint egyetemi szak neve pedig odakint "Primary Education", s így az "I'm a student in Primary Education" a legvilágosabb és leggyakrabban használt kifejezése annak, hogy valaki tanítóképzőbe jár. A másik, kevésbé gyakran használt kifejezés pedig amit írtam, hogy "I'm a trainee primary school teacher." A kérdezőnek pedig tanácsolom, hogy a lepontozások ellenére hallgasson rám, a #3 nem tudja jól a dolgokat. Vagy ha nem hisz nekem, kérdezzen meg egy született angolt. Nekem fog igazat adni.
2020. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5, leirtad az eletrajzodat, de kifelejtetted, hogy ha egy altalanos iskolas nem “student”, akkor mi? “Pupil”?
2020. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

#3 igazabol en is valami ilyesmit hasznaltam. Tehat ugy hogy i am a student at teacher education csak ezt elegge google forditosnak ereztem :D ezert hasznalom inkabb a future teacher kifejezest

#4 Meg nem vagyok tul jo angolbol, gimiben kezdtem tanulni de akkor leszartam, utana kezdtem ugy “tanulni” hogy ram ragadt sorozatokbol es lett par baratom, akikkel mashogy nem ertjuk meg egymast. De szerete es szerettem volna tobbet ezzel foglalkozni ezzel, ezert dontottem az angol mellett (csoda, hogy bekerultem egyaltalan) Fel eve tanulom rendesen sry, hogy nem vagyok pro

2020. dec. 28. 03:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo, akarhogyis eroskodik a #2, teljesen hulyeseget ir, megha ide is irta az eletrajzat.

A masodik verzioja sem biztos, akkor vagy trainee teacher, ha on the job tanulsz.

Tanulsz es mellette egy iskolaban dolgozol is.


I study at teacher training college.

I am studying to be a primary school teacher.


#3, 4, 6-os vagyok.

2020. dec. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!