Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 1 évig csak angol nyelvű...

Ha 1 évig csak angol nyelvű filmeket, híradásokat illetve különböző médiákat hallgatok megtanulok angolul a nulláról?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen egyszerű lenne, nem lennének nyelviskolák és nyelvkönyvek. A köszönéseket, meg egy-két gyakori fordulatot talán meg fogsz tanulni, de lehet, hogy azt is rosszul (bikicsunáj). Ennél komolyabb eredményre ne számíts!
2018. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Hiába nézel filmeket, zenéket, esetleg olvasol könyvet, abból nem tanulod meg a helyes sorrendet, abból nem tanulod meg a szavak jelentését.

Nyilván a média rengeteget segít a nyelvtudás fejlesztésében, de 0-ról felfejleszteni, esélytelen.

Képzeld el, hogy valaki elkezd franciául filmeket nézni.

Ugyanez.

2018. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor a csecsemők, hogy tanulnak meg az anyanyelvükön?
2018. júl. 17. 13:58
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A gyerekek agya olyan mint a szivacs.

Ne keverd össze az anyanyelv elsajátítását egy idegen nyelvvel.

Mindenképp kell egy erős alap, ha ez megvan, akkor elkezdhetsz nézni magyar és angol felirattal mesefilmeket, egyszerű sorozatokat. Közben tanulod tovább a nyelvet, és válthatsz angol feliratra. Végül felirat nélkül is érteni fogod.

De a beszéd fejlesztéséhez beszélni kell, a szövegértéshez olvasni, a nyelvtant pedig megtanulni.

A hallás utáni szövegértést tudod fejleszteni a hírekkel és sorozatokkal.

A szókincset csak úgy tudod bővíteni, ha meg is nézed mit jelent az ismeretlen szó, ha nulla angoltudással találkozol egy szóval, akkor a szövegkörnyezetből nem találod ki mit jelent. Ahhoz már elég bő szókincs kell.

2018. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a csecsemők nem filmeket és híradásokat néznek. A csecsemőkhöz, kisgyerekekhez folyamatosan beszélnek, folyamatosan tanítják őket. Ha rosszul mondanak valamit, kijavítják őket. Így is beletelik néhány évbe, mire úgy-ahogy helyesen használják a nyelvet, szókincsük pedig akkor is erősen korlátozott.
2018. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy borzasztó rossz nyelvérzékem van. Képtelen vagyok idegen nyelven gondolkodni, így pedig csak alapszintre tudok eljutni.
2018. júl. 17. 14:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez fura, hogy #5-nek ezeket az egyszerű tényeket le kellett írnia. :)
2018. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a csecsemők anyanyelv tanulását butaság volt idekeverni. Totál más.

Nem, önmagában ez kevés. Kétségtelenül segít, és hasznos, de ettől nem fogsz tanulni egy nyelvet.

Ha így lenne, akkor ezzel a "módszerrel" már jól kéne beszélnem minimum kínaiul, olaszul (alapfoknál nem sokkal több), angolul (mondjuk azt már most jól beszélem), norvégül, walesiül, spanyolul, franciául, és akármilyen nyelven, amihez csak kedvem támad.

2018. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Gaál Ottó-féle Kreatív nyelvtanulást.

Úgy tettem hatásosabbá és kevésbé unalmassá, hogy beírtam a tananyagot az Anki nevű programba. Ez egyébként TTS kiegészítő letöltése után generál hozzá hangfájlokat.

Egy olyan fiatalember tanul vele így eredményesen, akit diszlexia miatt felmentettek a nyelvtanulás alól az iskolában. A "szakértők" megállapították, hogy nem képes idegen nyelvet tanulni. No, igen, az iskolákban elterjedt módszerekkel nem. A kreatív nyelvtanulás előtt sok más módszer ki lett próbálva és egyik sem működött. Viszont az Ankival kombinált Kreatív nyelvtanulás igen látványosan hatásos.

2018. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez szerintem elég emberfüggő, 1 év viszont szinte biztos kevés.


Én 6.ban kezdtem el angol rajzfilmeket nézni youtubeon, kb 8.ban kezdtem el angol meme oldalakat olvasni, és így kb 9.-10. körül már elég jó nyelvtudásom volt. Szóval kb 4 év volt 0ról egy stabil nyelvtudást összehozni. Ha van azért valami alapod jelentősen meggyorsul a folyamat azért.

2018. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!