Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai vagy német? Kérlek...

Kínai vagy német? Kérlek olvassátok el lent.

Figyelt kérdés
Nem tudok donteni hogy melyiket valasszam. Az angol az 1tanult nyelvem. Ha a kínait választok az angolom is fejlődik mert kínai a tanár. De nemtudom hogy a német mennyire fontos. Németben angolul is beszélnek viszont távolabbra nem nagyon "látok". Kérlek segitsetek.

2020. dec. 25. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A német nyelvtan nagyon összetett, kell hozzá több idő, mint az angolhoz, hogy elsajátítsd. Viszont cserébe nagyon logikus és tudod használni Németországban, Ausztriában, Svájcban, de még Hollandia egyes részein is használják. És a német autóipar meg most már a telekommunikációs cégek is egyre többször telepednek le Magyarországon, úgyhogy használni jobban tudnád szerintem mint a kínait. Valamint EU-s munkákhoz is jól jön. (Nekem, mint volt germanisztika hallgatónak ez a véleményem.) A kínairól annyit tudok, hogy borzalmasan összetett a jelrendszere, a nyelvtana, a kiejtése, az olvasása, nagyon nehéz megtanulni. Az egyik kolléganőm passióból kezdett el kínaiul tanulni és 5 év alatt jutott el alapszintre. (Igaz munka és két gyerek mellett.) Viszont mellette szól, hogy kevesebben beszélik és egzotikus. Sok sikert a döntéshez! :)
2020. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a német megtanulható, vannak hasonló szavak benne az angolhoz ami számodra előnyt jelenthet, viszont a der/die/das használata, ami magyarban a/az névelő sok kacifántosságot von maga után. Minden szónak más-más a névelője, amiben egy szinten van logika, de nem minden esetben. Nincs benne annyi igeidő mint az angolban, viszont azon belül sok erős ige van, amiknek külön-külön kell megtanulni a formáit. Sok igének van vonzata ami tárgyas/részes/birtokos esetet vonzhat.


Ha a mondatokat nézzük használhatunk pl.: egyszerű, fordított, vagy úgynevezett KATÁ szórendet.


Ez csak pár példa, a nyelvtani részből.


Összesítve:

Szerintem értékes ha tudsz németül beszélni, viszont angol után nehezebb németet tanulni mint német után angolt. Viszonylag gyorsan eljuthatsz beszélő szintre, én egy barátomnak fél éve "tanítom" a németet (nem vagyok tanár, csupán egy volt német iskolás diák) és ahhoz képest, hogy szinte 0-ról kezdte, már megvan egy alapja, amit használni tud.

Ha csak beszélői szinten kell a nyelv gyorsan elsajátítható, de véleményem szerint ahhoz, hogy nyelvvizsgád is legyen belőle több évet kell tanulnod. (persze ez egyénfüggő)


Az kínairól sajnos nem tudok nyilatkozni. Azt mondják nagyon nagyon nehéz nyelv. Vedd figyelembe, hogy melyiket tudod jobban kihasználni, pl.:szerintem Magyarországon jobban hasznodra válik a német és talán többen használják mint a kínait mint közös idegen nyelv. (de ez csak saját vélemény)

2020. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire hasznos a német? Ha van vele vmi terved a jövőben, akkor természetesen hasznos, illetve nagyobb az esélye annak, hogy fogod tudni hasznosítani. Pl kell-e majd a munkád szempontjából, költözöl-e célnyelvi országba? Ha nem/nem tervezel/nem tudod még, akkor azt tanuld, amelyikhez kedved van. Semmi nem tart vissza, hogy később, ha mégis csak szükség lenne rá megtanuld, de ha most olyan nyelvet tanulsz, amit élvezel, az későbbiekben is nagyon jó hatással lesz a nyelvtanulásra.

Engem pl egész életemben a német felé toltak, nem volt alternatívám, pedig látták rajtam, hogy nem szeretem és emiatt nem is ment. Most az ország közepén vagyok fogorvos, nincs egy szem német páciensem sem (és nem is óhajtok fogászati turizmussal foglalkozni), sok stressztől, idegtől és sikertelenségtől kíméltem volna meg magam, ha akkoriban azt tanulom, ami valójában tetszik. Most hobbiból kezdtem el olaszul tanulni, kevesebb mint 2 év alatt jutottam el egy B2es szintre, nyáron tervezem a felsőfokú nyelvvizsgát. Németből 12 év tanulás után is alig sikerült a középfok. Ugyan a munkám szempontjából az olasz nyelvtudásnak még annyi jelentősége sincs, mint a németnek, de ha valaha külföldre költöznék, bizonyosan nem mennék német nyelvterületre, egy olasz, vagy más mediterrán ország viszont esélyes. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, hogy melyik nyelv hasznos az szinte minden esetben relatív és nem nagyon van egységes álláspont, ahány ember, annyi igazság.

2020. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy ahogy folyékonyan beszélek és olvasok Kínaiul. Ez nekem 3 évembe tellett, amiből 2 évet kinn éltem, és még nagyon-nagyon sok tanulnivaló van hátra. Egészen biztos vagyok, hogy németül ennyi idő alatt sokkal jobban megtanultam volna.

A nyelvek, így a kínai is egy eszköz. Lehet tudod használni, lehet hogy nem.

Akkor kezd el tanulni, ha vagy érdekel a kultúra, vagy olyan szakmát tanulsz ahol biztos vagy benne, hogy jól tud esetleg jönni, ÉS nem nyelvtanulásként fogod föl, hanem hobbiként.

2020. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1: A kínai nyelvtan nem nehéz. A készségek kialakítása a nehéz.
2020. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igaz van még 1evem választani de sokat segitettetek.
2020. dec. 26. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!