Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul otthon is? Van itt olyan, aki otthon tanult meg egy idegen nyelvet? L

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul (németes voltam), de csak itthon van rá lehetőségem.

2020. dec. 31. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Töltsd le a duolingo appot, egész messze lehet vele jutni tök ingyen
2021. jan. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Attól lesz az ember féllábú óriás, mert beszélni, azt csak beszéd által lehet megtanulni.
2021. jan. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Igaz, de elég sokat lehet tanulni a duolingo appból. Beszélni ráér később is elkezdeni.
2021. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Kossuth Lajos a börtönben tanult meg angolul, folyamatosan ÍRNI-OLVASNI.

Élő szóban egészen addig nem is hallotta a nyelvet, amíg a szabadulása után meg nem hívták Amerikába, beszédet mondani. Na ekkor kezdődtek a gondok....

2021. jan. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nehezeb őnálloan tanulni, de messze nem lehetettlen. a kiejtést nehéz egyedül megtanulni, de hamár ismered a szavakat akkor nagyon gyorsan belejősz ha valoban használnod kell.


Biztos hogy nagyságrendekkel többet ér ha csak megérted, mintha semmit nem értnél.

2021. jan. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
A saját példámat írom: a franciát egyedül kezdtem el tanulni, kezdéstől számítva 9 hónapon belül sikeresen letettem a C1 írásbelit. Ezt követően jártam néhány hónapot különtanárhoz, hogy tanuljak beszélni, és így könnyedén meglett a C1 szóbeli is. De azt hozzáteszem, hogy ebben az időszakban napi 1-2 órát minimum foglalkoztam a franciával, és állandóan új szavakat tanultam, ill. a régieket ismételtem, tehát megerőltető volt a dolog.
2021. jan. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval nem lehetetlen?
2021. jan. 1. 11:10
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
De. Neked igen. Ha a fentiekből ne tudtad leszűrni, hogy mit mondanak, akkor vajon hogyan birkózol meg egy nyelvtani szabály értelmezésével?
2021. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7


A beszélgetést egyértelműen csak partnerrel lehet gyakorolni, de a többihez nem szükséges partner. Viszont a szólóban tanulást céltudatosan kell csinálni, hiszen te vagy a saját magad tanára. Az interneten rengeteg anyag van, ami azért megkönnyíti a dolgot, tehát nem ugyanaz a helyzet, mint a 80-as években, amikor volt egy-két elérhető tankönyv, meg hozzájuk néhány hangkazetta.

2021. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van egy barátnőm, akinek emelt érettségije van angolból. Ő tudna segíteni? Volt külföldön is 1 hónapig, és ott perfekt beszélt
2021. jan. 1. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!