Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul otthon is? Van itt olyan, aki otthon tanult meg egy idegen nyelvet? L

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul (németes voltam), de csak itthon van rá lehetőségem.

2020. dec. 31. 23:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de nagyon nehéz.


Nekem otthon nem sikerült emiatt kiköltöztem külföldre.


Ha lenne olyan tanár otthon aki hajlandó a te érdeklődési körödhöz igazítani a tanulást akkor nagyobb esély lenne rá.


Én nem találtam anno ilyen tanárt.

Fizetés előtt mindenki megígért mindent aztán nem voltak hajlandóak semmilyen kompromisszumra csak és kizárólag az ő számomra unalmas rendszerükben lehetett tanulni az angolt.


A vége mindig az lett, hogy el ment a kedvem és ott hagytam.


Ha a barátnőd hajlandó így lazán tanítani akkor van esély, de nem ez a jellemző.

2021. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
Mr Duncan a youtubon. Ez jobb ha már van egy kis előzetes tudásod. Erre javasolnék ilyen sulis könyven végigmenni, ami olyan útmutató féle és van hozzá cd is. Én akkor mennék el tanárhoz, ha már felszedtem nagyon sok kifejezést a nyelvből. Tehát amikor már félévig mondjuk hallgattam a nyelvet. Nézz sorozatokat, hallgasd meg a Harry Pottert angolul. Kezdetben persze egyszerűekkel kell kezdeni. Hallgass meséket, történeteket mintha újra gyerek lennél. Javaslom az italkit ahol nyelvcsere partnereket találhatsz, és a fogalmazásaidat pedig ingyen kijavítják. Cserébe persze nem árt ha te is javítod a magyarul tanulokét
2021. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nagyon sokan ott akadnak meg, hogy nincs kivel kommunikálni az adott nyelven. Én úgy tanultam meg egy nyár alatt angolul beszélni, hogy folyamatosan angol videókat, filmeket, sorozatokat néztem angol felirattal, ezzel a hallásomat fejlesztettem. És a tuti módszer a beszédre, OLVASS sokat az adott idegen nyelven HANGOSAN. Szeptemberben tettem le a közép szintű nyelvvizsgát, szóval lehetséges. De tényleg sok időt és energiát rá kell szánnod. Nekem a nyaram ment rá, de megérte.
2021. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

B2-es szintre jutottam németből 2 év alatt...


Második nyelvem volt gimiben, el lehet képzelni milyen oktatás folyt, 2 évig elvegetáltam, utána a második 2 évben elkezdtem tanulni itthon, mint állat...

Annyi segítséget kaptam, hogy a némettanárnőmmel óra után mindig beszélgettünk kicsit németül (10 percet kb.), ezen kívül csak otthon, mert órán sokat nem tanultunk... 😅

2021. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!