Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a tapasztalat, a B2-es...

Mi a tapasztalat, a B2-es szintű angol nyelvvizsga vagy az angol emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés
Ha van tapasztalatod benne kérlek írd le, pontszámításban nem mindegy, hogy melyiket csinálom meg.

2021. jan. 5. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettségiben több a feladattípus, mint nyelvvizsgán (persze ez attól is függ, hogy hol vizsgázol). Emiatt talán az nehezebb.

Számomra legalábbis így volt. Tölts ki mindkettőből egyet és úgy kapsz egy képet róluk. Ha engem kérdezel: ECL nyelvvizsga.

2021. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az ECL nyelvvizsgára szavazok. Nem vagyok nagy angolos, de biztos vagyok benne, hogy jobb a B2es nyelvvizsgám eredménye, mintha emelt érettségiztem volna. Valamint az érettségiben van nyelvhelyességi rész, nyelvvizsgán csak írás, hallás és szövegértés.
2021. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamint az ECL hez van több szóbeli próbafeladat az interneten, az érettségihez alig találni. Szerintem a témakörök is egyszerűbbek.
2021. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a B2-es nyelvvizsga nehezebb volt, mint az emelt szintű érettségi.
2021. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Személyszerint a B2 könyebb volt, Katedra nyelvvizsgát tettem.
2021. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt megcsináltam, bár nálunk iszonyat könnyű volt abban az évben az emelt angol érettségi, kb mindenki azt hitte, hogy véletlenül középszintű feladatsort kapott. Ennek ellenére én több pontra számítottam, mint amennyim végül lett. Valóban emelt érettségin sokkal jobban rámennek a nyelvtanu részre, illetve szerintem a szóbeli témakörök is nehezek, mélyebben tudni kell róla beszélni, ráadásul komoly témákról mint pl. hajléktalanság, globalizmus, fair trade stb. Nem egyszerű, kell hozzá szókincs és persze eleve képben kell lenned ezekkel.


A B2 nyelvvizsgámat azt hiszem 1 évvel korábban tettem le mint az emelt érettségit, de elég könnyűnek mondanám. Nincs nyelvtan, szövegértésre és levélírásra mennek rá, szóbelin hétköznapibb témák szerepelnek és persze könnyebb szint mint az emelt érettségi. Én az Euroexam-nél tettem le, nem bántam meg, jól sikerült.


Ha továbbtanulás miatt kérdezed akkor az érettségit javaslom, kapsz érte +50 pontot csak azért mert emelt szint...

2021. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!