Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges valahogyan leadni...

Lehetséges valahogyan leadni a második idegen nyelvet középiskolában?

Figyelt kérdés

Németes vagyok, és borzasztóan utálom a nyelvet és a tanár sem tanított semmit három év alatt.


Amelyik nap van németem, azt garantáltan tönkreteszi.


Arra gondoltam, hogyha iskolán kívül letennék egy nyelvvizsgát egy harmadik nyelvből, akkor az iskolában ugyanúgy bekéne járnom németre? Vagy leadhatnám?



2021. jan. 6. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom nem adhatod le, mert nem lenne meg a kötelező óraszámod és nem tudnának leosztályozni. Csak akkor teheted meg, ha "túl jó vagy a többiekhez képest" és írsz egy vizsgát az éves/féléves anyagból, az lesz a jegyed a tárgyból és nem kell többé bejárnod mert a vizsga igazolja, hogy te tudod már azt az anyagrészt.
2021. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod le
2021. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár, már nem ma jártam középiskolába, nálunk a nyelvi tárgyakat oly módon lehetett kiváltani, ha a nyelvvizsga megszerzését követően, a diák osztályozó vizsgát tett a tanév megkezdése előtt.


Megjegyzem, amennyiben például angol nyelvből szereztem nyelvvizsgát, majd tettem osztályozó vizsgát, az nem mentesített a más idegennyelv órákra való bejárás alól.

2021. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos senkit nem érdekel az iskolákban a nyelvvizsga, akkor adhatod le, ha leosztályozóvizsgázol a következő évek anyagaiból, majd leérettségizel.
2021. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Micsoda problémák komoyan...mert ha leadod mi lesz, hirtelen behozod azt amit a többiek 3 év alatt megtanultak egy másik nyelvből?


Ha meg nagyon nem tetszik, érettségizz le belőle idén. nem egy nehéz nyelv a német, én napi szinten használom a munkám során. :)

2021. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!