Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Havi 100 óra angol tanulás,...

Havi 100 óra angol tanulás, mennyire számit intenzivnek?

Figyelt kérdés

Tavaly előtt kezdtem nyáron, 2-3 órákat tanultam, de nem mindig tudtam leülni, viszont most januártól, havi 100 órát tanulok. Van mikor egy nap 6 órát, ha meg dolgozom másik héten (12 ezek) akkor 2-őt. Hétvégén meg 3 órákat. Tehát mindennap tanulok, nincs olyan hogy ne, eddig igy néz ki:

- 1 óra nyelvtan

- 1 óra sorozat (netflix, angol szinkron, angol felirat)

- 1 óra hirek olvasása angol

- 3 óra szavak ismétlésére (flashcards), új szavak tanulása valamint új szavak kiirása.


Mellette heti 1x magántanár.

Ilyen ütem mellett nyárra tudok tenni B2-es nyelvvizsgát? Jó ez a módszer? Mit variálnátok át még a helyemben?



2021. jan. 14. 18:48
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
52%

Szobatársam készült nyelvvizsgára heti 5 napszor 5 órával. Azt szuperintenzívnek nevezték. Ilyen intenzíven csak a nyelvvizsga előtti 1-2 hónapban lenne jó tanulni.

Ezzel az intenzitással 2019.06 és 2021.06 közt minimum a B2-ig el lehet/kell jutni.

2021. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, ês simán el lehet vele jutni. Bàr kérdés hogy most milyen a szinted. Én nem nyelvtanoznék minden nap egy órát, mivel az origoban nincs nyelvtani feladat. Persze fontos a nyelvtan is, tanuld is, de nem hiszem hogy kellene minden nap. Amit én még csinálnék az a fordítàs. Tudom, hogy az a fontos, hogy megtanulj angolul gondolkodni, de az origo nyelvvizsga egyik része az fordítàs. És ràdiót is hallgatnék+ keresnék hallàs utáni feladatokat.
2021. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ezzel az intenzitással 2019.06 és 2021.06 közt minimum a B2-ig el lehet/kell jutni."


#1: Ezt sajnos most január 1. kezdtem el szóval nem 2019 óta van ilyen.


#2: Jelenleg B1-es szinten vagyok, az oda-vissza forditással nincs bajom, az origos könyv irásait megértem, amit nem azt ki jegyzeteltem és tanulom, a könyvet a tanárral szeretném elkezdeni legyen aki folyton javitja és ne forumon valaki más.

A nyelvtant azért erőltetem mert az elég nehézkesen megy (a magyarból is vannak hiányosságaim), viszont nagyon lelkes és aktiv vagyok nem zavar ha elmegy vele egy kis idő de akkor átrakom csak hétvégére, és teszek be helyette mást a hétköznapokra. :)


Azért tettem fel a kérdést mert elég sok időnek gondolom ezt már, hogy végre legyen eredménye, nagyon szeretném lerakni és persze egyben használni is, ezért kérdeztem ez elég-e már hozzá mint idő amit ráforditok mert ennél többet akkor tudnék ha munkanélküli lennék..

2021. jan. 14. 22:44
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
52%
Ez nem elég, hanem sok. Ennyivel idén nyáron meg lesz a B2. A nyelvtan stb. gyakorlása megvan otthon, de a magántanárt legkésőbb márciusban heti 1-ről érdemes lenne heti 2-re emelni a beszédgyakorlás érdekében. Az utolsó 1-2 hónapban kimondottan a nyelvvizsga típusfeladatait érdemes gyakorolni.
2021. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön és sok sikert kívánok! Nekem egyébként az angol nyelven történő beszélgetés és olvasás segített. Én nem cikkeket olvastam angolul, hanem pl Wattpad könyveket vagy rendes könyveket. De a cikkek se rosszak, csak engem baromira untatott már egy idő után 😂
2021. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!