Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik megtanulni...

Mennyi időbe telik megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

A KER szerint a B2-es szinthez 500-600 óra szükséges.


Azonban most hallgattam egy angol podcast-ot, egy magyar angoltanárral, aki azt mondta, hogy ez a szám iskolai tanórákra vonatkozik, tehát nem egyéni felkészülésre. Állítása szerint egyéni felkészülésre, otthoni tanulásra még kétszer ennyi időt kell számolni, tehát a B2-es szint nagyjából 2000 óra tanulással érhető el.


Szerintetek ez reális? Mert a KER hivatalosan tudtommal nem tesz említést arról, hogy mennyi otthoni tanulás szükséges pluszba.


2021. jan. 17. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tudod, hogy pontosan hogyan kell elérni ezt a szintet, akkor az veszteség idő.

Én tippre 3 hónap intenzív tanulást mondanék, ami 480 óra, ami stimmel a KER kalkulációjához képest.

De ez a formális nyelv számonkérése, és nem arról szól, hogy te mennyire tudsz angolul.

Számít az is, hogy magyarul érted-e, hogy mire gondolt a költő, mert azért ha a magyar nyelvi készsége valakinek gyenge, akkor nyelvet is nehezen fog tanulni, a formális követelmények pedig kín szenvedés.


Én pl egy percet nem tanultam formális keretek között angolul, és próbából elmentem B2-re, mert egyébként nem kaptam volna diplomát.

68% lett, azért, mert a formális részek az íráskészség és a beszédkészség lehúzta. Egyébként a szövegértés és a hallgatás felsőfokú szintű. Euroexam volt ez egyébként.

2021. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen értelmetlen tépelődések, ehelyett is tanulhatnál. Régebben azt mondták, hogy heti kétszeri tanfolyamozással (nyilván csak a szabadon értelmezett tanév alatt) 2 év alatt lehet eljutni a középfokú nyelvvizsgáig. Ebbe persze hogy bele volt értve a megfelelő rákészülés. És persze átlag nyelvérzékű tanulóra nézve, ami ugye senkire sem egészen illő meghatározás. Ma már nem kell ennyi, mert az emberiség hülyülésével a vizsgák nívóját is kénytelenek voltak egyre csökkenteni.
2021. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem hogy félreértetétek a kérdésemet.


Nekem nem a nyelvvizsga a célom.

Hanem az, hogy minden nyelvi készségem B2-es szintnek megfelelő legyen.

2021. jan. 17. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a podcastos tanar mondja jol.
2021. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és C1-hez mennyi a reális idő?
2021. jan. 17. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:
A fele (régen egy év).
2021. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!