Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebb nyelv? A...

Melyik a könnyebb nyelv? A kínai vagy a japán?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Japán könyebb, mivel nincsenek tónusok, és a magyarok valamiért akcentus nélkül is megtudnak tanulni beszélni. Nehezíti a komplex nyelvtan, és a többféle írásrendszer.

A kínai nyelvtana egyszerű, az írás nehéz, de ami a legnehezebb, azok a tónusok.

2021. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a kínai tónusok könnyebbek, mint a japán pitch accent (amiről sok mindenki nem hallott még). A japán ragozó nyelv, a kínai az angolhoz hasonló. A japán jeleknek több olvasata van, a kínai jeleknek kötött. Szerintem a kínai könnyebb.
2021. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1) vagyok

Ez a pitch accent tényleg nagyon érdekes, még soha sem hallottam róla.

2021. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Második vagyok, szerintem is nagyon érdekes, hogy mennyire nem ismert, pedig sok anyanyelvű ebből állapítja meg hangról, hogy á, ő biztos külföldi. A pitch accent szófajon belül is változik, tehát, ha van egy szó, pl. びしょびしょ, amit lehet határozószóként és melléknévként is használni, határozószóként a び-n van a hangysúly, melléknévként a び/しょびしょ-n van a hangsúly, ez pedig sokkal jobban nehezíti azt, hogy valaki anyanyelviekhez hasonlóan beszéljen, ráadásul ezt nem lehet érzékkel tanulni, szinte lehetetlen, hogy hallás után eltaláljuk.
2021. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Japán
2021. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!