Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL szóbeli vélemények?

Sz.rebeka_ kérdése:

ECL szóbeli vélemények?

Figyelt kérdés

sziasztok, februárban fogok szóbelizni angolból B2 szinten.


esetleges tapasztalatok érdekelnének, nektek hogy sikerült, hogy tetszett?


úgy tudom, a 20 témakört 80 altémára bontják, erről valami vélemény?


linkeket is küldhettek, bármi, ami esetleg segítségemre lehet. :)



2021. jan. 23. 14:58
 1/4 anonim válasza:

Szia, én tavaly decemberben szóbeliztem angolból ecl-en bár én C1-es szinten, de bennem pozitív élményként maradt meg. Én Szombathelyen vizsgáztam és egy borzasztóan jófej vizsgáztatót kaptam. C1-en is ugye több a téma de az a fontos, hogy ne magold be őket mert lehet az idegeskedés miatt elfelejted és akkor elveszíted a gondolatfonalad. Én szóbelire ennek a könyvnek a C1-es verziójából készültem fel, rengeteg témát felölel, sztem nagyon hasznos. [link]

A lényeg tényleg az, hogy ne idegeskedj, folyamatosan beszélj még akkor is ha hülyeséget mondasz és legyél nyitott. Én sok hülyeséget mondtam már nem nyelvtani vagy más szempontból inkább csak a témákon belül, mégis 100%-os lett a szóbelim. Remélem ez segített egy kicsit, ha bármi kérdésed lenne még írj nyugodtan!

2021. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én októberben szóbeliztem. Nem tudtam arról hogy vannak altémák így csak magukat a témákat dolgoztam ki. Elég nagyot néztem mikor kaptam egy olyat, hogy kommunikáció a bizniszben 😂 arról konkrétan semmit nem tudtam, mondtam minden kis hülyeséget ami éppen eszembe jutott ezzel kapcsolatban. 92% lett. Akivel szóbeliztem, nagyon gyenge volt, mégis meg lett neki is tudtommal.
2021. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. febr. 1. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, kicsit lehet hogy hülye kérdés, de az ECL oldalán pl a szóbeli minta videóban sem az altémákról beszélnek, a tanár is csak annyit mond, hogy “public life...” Az már elavult ezek szerint? Altémáról kell beszélni?😱
2021. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!