Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 középfokú nyelvvizsgá...

Angol B2 középfokú nyelvvizsgát szeretnék. TELC vagy BME a könnyebb? kinek milyen véleménye van róluk? Szóbeli/írásbeli milyen? Elég az idő minden feladatra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
all. a telc konnyu, a bme-n a forditas a nehez,. en a dexam-et javasolom.erre keszitek fel.
2012. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én BME-n voltam, egy hónap alatt felkészültem rá, úgy hogy napi átlag 1 órát tanultam, utolsó napokban persze többet. BME azért jó, mert olcsó (ami ezekben az időkben nem hátrány), és szerintem nagyon könnyű, mivel majdnem végig használhatsz szótárat, kivéve a nyelvtannál, de ha nem tudod még azt is ki lehet logikázni. A fordítás és a levélírás sem vészes egyáltalán, főleg, hogy csak egy levelet kell írnod és választhatsz a kettő közül. Szerintem minden feladatra elég idő volt, olyannyira, hogy átlagosan a csoport több mint negyede egy órával hamarabb végzett a feladatsorral. A szóbeli sem nehéz, a vizsgáztatók pedig tündéri nénik voltak, akik folyamatosan segítettek ha elakadtam, ill. megnyugtattak ha izgultam :)
2012. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a TELC-en voltam, és azt ajánlom, mert a többi nyelvvizsgához képest elég könnyű, és ugyan drágább kicsit (nem sokkal), de az EU-n belül minden országban elfogadott, úgyhogy ha később külföldön tanulnál, vagy dolgoznál, akkor ott is fel tudod mutatni. :) Az idő bőven elég, én a felét végigunatkoztam. A szóbelin egy másik vizsgázóval vagy párban, három feladat van, ebből kettőben egyedül beszélsz, az utolsóban pedig valami szituáció lesz, amiben "össze kell dolgoznotok".


Sok sikert!

2012. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én BME-t csináltam, szerintem is könnyű volt, a szótár miatt biztosan, amit szerintem ha középfokon vagy tényleg akkor alig kell majd használnod. Bőven elég volt az idő, esetleg ha sokat kell szótárazgatnod akkor kicsúszhatsz az időből, de nem tartom valószínűnek.
2012. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!