Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a német szókincs...

Hogyan tudnám a német szókincsemet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Májusban érettségizek németből emelt szinten, viszont szeretném a szókincsemet bővíteni. Sok iylen alapszókincses segédanyagokat találtam. Hiába kerestem interneten és könyvesboltban, eléggé nyers és száraz könyvek voltak. Egyiket régebben megvettem, de olyan szinten egy mazochista könyv, hogy azt nincs kedvem tanulni.

2021. jan. 29. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Önmagában szavakat tanulni nehéz és értelmetlen dolod, sokat lehet vele szenvedni, igen kevés eredménnyel.

Szerintem olvass németül rövidebb szövegeket(Wikipedia kiváló erre a célra) olyan témákat, amik érdekelnek, mondatokban, összefüggéseken keresztül sokkal könnyebb megjegyezni a szavakat.

Meg szintén sokat segít, ha filmeket nézel, amik érdekesek számodra.

2021. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem működött, az a Readlang nevű eszköz volt:


[link]


Az a lényege, hogy amit olvasol, abban bekattintgatod az ismeretlen szavakat, amit le is fordít ott helyben. És amit a lényeg, hogy a végén ezeket szókártyaszerűen gyakorolhatod is, ráadásul a szövegkörnyezetet is megadja. A szókártyáknál a gyakoribb szavakat veszi előre, így a szókincsedben a lyukak befoltozására is tökéletes.


Hátránya, hogy alapból google translate-tel fordít, szóval ha gyanús, akkor ellenőrizni kell kézzel, hogy jó-e. A beállításoknál érdemes a szótárt kicserélni (de ez a fordításokat nem befolyásolja közvetlenül, csak mikor kézzel ellenőrzöd a szókártyát), én ezt írtam be, ez elég jó:


[link]


Ne a beépített szövegeket használd, hanem keress olyasmit, ami nagyon érdekel, odaragaszt szinte. Pl ha voltak kedvenc gyerekregényeid, azokat lehet, hogy megtalálod a neten németül. Vagy fanfictiont, ha valami népszerűt (pl. Harry Potter) olvastál.

2021. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Még egy apróság: ha tudsz angolul, akkor érdemes angol-német módban használni a readlangot, nem pedig magyar-német módban. Pontosabbak a fordítások. Persze ehhez az kell, hogy jobban tudj angolul, mint németül.
2021. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez nem ijesztő és annyira nem is unalmas könyv. és valóban hasznos szószedete van.

2021. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld! Readlang oldal nagyon tetszett. A sprich einfach már évek óta megvan, nagyon szeretem a könyvet, de már párszor átvettem, szóval a legtöbb dolgot megtanultam onnan.
2021. jan. 29. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy tetszik neked a Readlang :-) Nekem nagy kedvencem, az angoltudásomon nagyot lendített pár évvel ezelőtt, és most a némethez is ezt használom.
2021. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szókártyák segítettek sokat mind közép mind felsőfokon. A Libriben vettem őket. :)
2021. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!