Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a lehető leggyor...

Hogyan tudnám a lehető leggyorsabban fejleszteni az (aktív) német szókincsemet?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélgetőpartnerrel, új szavak tanulásával, az ismert témakörök ismétlésével.
2019. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kezdj el németül netezni. Csinálj mindent németül és állj rá kicsit. Pár nap múlva németül fogsz gondolkodni is. És olvass német sajtót.
2019. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a munkahelyemen mikor van idő akkor nem magyar hanem német híroldalakat keresek fel. (Bild, Spiegel, Heute, stb.) Így nem csak a szókincsemet fejleszthetem, sokszor hitelesebb hírekhez jutok, mintha magyar sajtót olvasnék.

Javaslom a német csevegőoldalakat. Én rákerestem a deutsche chatre és másik kiadott több csevegőoldalt. Nekem ezeken annyira nem jött be a társalgás, mert nagyon erőltetettnek éreztem a dolgot és egy idő után elfogyott a téma bár én magyarul sem szeretek idegenekkel csak úgy ismerkedni :)

Ezen kívül én is ismételném a tanult anyagokat, ha azok már mennek akkor újakat vennék. Én régen azt csináltam, hogy elkezdtem olvasni rövid meséket és a nem ismert szavakat kiszótáraztam, megtanultam.

2019. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én tippem: kezdjél el olvasni németül.


Ajánlom a Der Spiegel vagy a der Standard cikkeit, téged érdeklő témákban.


Kezdjél el ovasni, legyen melletted jegyzetfüzet, és írd ki a számodra ismeretlen szavakat, és azt a mondatot alá, amiben a szó szerepel, tehát kontextusban.


Ez nagyon hasznos, mert egyrészt ezek a mondatok helyesek, hiszen bionémetek írják, másrészt a tankönyvek steril, lebutított példamondatai helyett valódi, izgalmas, érdekes szöveket olvasol.


Az új szót mindig üsd be a keresőbe, és írd mellé "duden".


Pl. google: verschwinden duden


A Duden a németek híres szótára, online is van.


Nézd meg hogy ragozzák az igéket, a főnevek esetei, többes siámai a melléknevek ragozása, és mindegyik szónál meg is tudod online hallgatni hogy ejti egy anyanyelvi beszélő, és minden szóhoz a Duden újabb példamondatokat kínál fel.


Na szóval, írd ki az új szavakat, mondatokkal együtt, tanuld meg korrektül ragozni őket, használni különféle nyelvtani szerkezetekbe: felszólító mód, konjunktív, passiv, igei és melléknévi vonzatok stb.


Mindennap vagy minsen másnap foglalkozz ezzel.


Egyszerre, egy nap max. 25, nagyon jó esetben 50 szót tudsz megtanulni, de inkább legyen 25.


És wzeket ismételd, nagyon sokat ismételj, hogy átkerüljön a hosszú távú memóriádba.


Nyelvészek szerint egy idegen szóval legalább 16 alkalommal találkoznod, hogy bevésődjön.


Ez a módszer azért is jó, mert országismeretet is tanulsz, felszeded a német kultúrát, beelátsz az ottani életbe, hiszen ezek a cikkek arról szólnak.


Ne akarj egy-egy cikket elejétől végéig kiszótárazni, mert sok idő.


Egy-egy etapot válasz ki, később visszatérhetsz rájuk most arra törekedj, h. minél változatosabb szókincsed legyen, minél több témában olvass.


Aztán próbálj te is saját mondatokat alkotni.


Nyelvtant tanuld mellette.

Scheibl György könyveit ajánlom, és neten Jenny with German oktatóvideóit a youtube-on.

2019. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!