Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul olaszul tudók...

Spanyolul olaszul tudók válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Azok akik esetleg spanyolul és olaszul is beszélnek, melyik nyelvet tudják többet hasznosítani?

Ha csak az egyiket beszéled akkor egyáltalán tudod hasznosítani, és nem bánod hogy nem a másikat tanultad?



2021. jan. 31. 08:49
A kérdező szavazást indított:
Mindkettőt tudom, a spanyol hasznosabb
Mindkettőt tudom, az olasz hasznosabb
Csak spanyolul tudok és a spanyol hasznosabb
Csak spanyolul tudok és az olasz hasznosabb
Csak olaszul tudok és az olasz hasznosabb
Csak olaszul tudok és a spanyol hasznosabb
Ugyanaz a kettő
14 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Aki arra szavaz hogy a spanyol hasznosabb az majd írja le hogy Dél -Amerikában kokain termesztő-e vagy csak egy jól fizetett spanyol focista
2021. jan. 31. 08:55
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Én egy futballbíró vagyok Chile-ben
2021. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező! A spanyol világnyelv, több mint 500 millió beszélővel. Ismerek embereket nagykövetségekben, kultúrintézményekben és fordítókat is, akik mind a spanyol tudásukat használják nap mint nap. A sztereotíp, már már infantilis kommented meg elég elkeserítő... Nem kell ahhoz dél amerikai "kokaintermesztőnek" lenni, sem spanyol focistának, hogy a spanyol tudást kamatoztatni lehessen;)
2021. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miért nincs senkinek se humorérzéke?
2021. jan. 31. 11:10
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem volt túlságosan vicces... Egyébként abból az opcióból, hogy "ugyanaz a kettő" azt feltételeztem, hogy egy troll szórakozik csak gyakori kérdéseken.


Egyébként a kérdés második felére válaszolva, folyékonyan beszélek spanyolul, de nem bánom, hogy olaszul nem beszélek, mert nem túlzottan találkozom az olasz nyelvvel, és azt a keveset is amennyit igen azt megértem a spanyol és katalán tudásommal egész jól.

2021. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem volt neked vicces, ezért mondtam hogy nincs humorérzéked. Lehet nem volt az, de ez mind1.

Nem tudom milyen trollról beszélsz

2021. jan. 31. 13:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Interneten trollnak nevezik azokat az egyéneket, akik "szórakozásból" tesznek dolgokat, de végül csak másokat idegesítenek vele.

Amúgy, az, hogy ez a "poén" nem volt számomra vicces (és szerintem kvázi senki másnak sem rajtad kívül), nem feltétlenül azt jelenti, hogy nekem nincs humorérzékem;)

2021. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De egy jel lehet rá ;)
2021. jan. 31. 14:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem troll kérdés az "ugyanaz-e a kettő" sem. Nekem van erdélyi ismerősöm, aki tud románul, olasz csoportokat vezetett komolyabb külön tanulás nélkül és mikor kényszerből Rioban kellett vezetnie, állítása szerint ott is nagyon jól megvolt vele (persze, az portugál). Egy spanyoltanár ismerősöm meg el tudja olvasni a franciát, azt mondja. Másik kolozsvári barátomat kérdeztem, ő is érti-e az olaszt. Azt mondta,akkor, ha elég lassan beszélnek. Szóval, aki nem igazán ismeri ezeket a latin nyelveket, az nem nagyon tudja elképzelni, hogy s mint értik meg egymást. Az "ugyanaz a kettő" erre utalhatott: kell egy-két hónap megfogni a másik rokonnyelvet is, de nagyon könnyű.
2021. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül még mindig ignoráns és konfliktus generáló állítás, hogy "ugyanaz a kettő". Folyékonyan beszélek spanyolul, az írott portugált kb 95%-ban értem, a beszélt és írott olaszból is megértek sok mindent (köszönhetően a katalán tudásomnak is), DE sosem feltételeztem, hogy ugyanaz lenne az olasz és a spanyol. Sőt, még az írott franciával is csak csak elvagyok.

Egyébként pont rávilágítottál arra, ami a lényeg: "érti őket ha lassan beszélnek", azaz fogalma sem lenne miről van szó ha a normális beszédtempójukban és a rájuk jellemző szlengben beszéltek volna, de feltételezem ha valami jogi, politikai, etc szövegről lett volna szó, ott sem lett volna ilyen magas a kölcsönös érthetőség:D Nyilván sokat segít, hogyha már tudsz magas szinten egy újlatin nyelvet abban, hogy megtanulj, megérts egy másikat, de tanulás nélkül a román anyanyelvű sem fog probléma nélkül kommunikálni bármilyen szituációban egy olasszal.

2021. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!