Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik online nyelvvizsga a...

Melyik online nyelvvizsga a könnyebb? Itolc vs Euroexam? Vagy valamelyik másik?

Figyelt kérdés

Márciusban-áprilisban mennék nyelvvizsgázni, de bizonytalan vagyok, hogy melyiket válasszam.

Az itolcnál nagyon hamar van eredmény, az euroexamnál nagyon sokat kell várni - ez hátrány, mert a diplmához kéne a nyelvvizsga, viszont azt is olvastam sok helyen, hogy a hagyományos euroexam az egyik legkönnyebb.


Aki volt mostanában online nyelvvizsgán, mit ajánlana?



2021. febr. 5. 13:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem kell parasztnak lenni kedves 9-es. Szerintem alapvető az, hogy ha nem tudunk németül, akkor nem megyünk el németből se nyelvvizsgázni, se érettségizni, és nem várjuk azt, hogy majd mosolyogva adják a kezünkbe a sikeres bizonyítványt. DE! Nem is feltételeztem ezt a kérdezőről, csak gondoltam megemlítem, hogy az egy igenis fontos szempont, hogy a tudásunknak megfelelő szinten akarjunk nyelvvizsgázni, alapból így lesz sikerélményünk.

És úgy gondolom, hogy tényleg relatív az, hogy kinek mi a nehéz. Ha valaki mondjuk 5 évet Angliában élt és ott tanult meg angolul, mindennapi nyelvhasználattal, akkor valószínűleg neki könnyebb lesz egy B2-es nyelvvizsgát letennie, mint annak, aki 5 évig a magyar állami oktatás keretein belül szedett össze valami angoltudást. Persze ez is csak egy opció, sokat számít a nyelvérzék, az, hogy hogy használja a nyelvtant, milyen szókincse van és milyen kiejtése, stb. ez mind hozzátehet és akár el is vehet a nyelvvizsgájának az eredményéből.

Szóval én csak arra utaltam, hogy ha valaki tényleg (B2-es vagy C1-es) nyelven beszél angolul, akkor annak nem lesz nagy kihívás megcsinálni egy iTolc-os (vagy igazából bármilyen) nyelvvizsgát, de ha valaki csak éppenhogy súrolja az adott szintet, vagy nem is beszéli a nyelvet olyan szinten, annak igenis nehéz lesz, és esélyes hogy nem lesz benne sok sikerélménye, ami pedig demotiválóan is hathat rá.

2021. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%

"Nem kell parasztnak lenni kedves 9-es. Szerintem alapvető az, hogy ha nem tudunk németül, akkor nem megyünk el németből se nyelvvizsgázni, se érettségizni, és nem várjuk azt, hogy majd mosolyogva adják a kezünkbe a sikeres bizonyítványt."


9-es vagyok, ez egyértelmű volt számomra. Ezért is lepett meg a válaszod. :)

Tudom amúgy mire értetted.

2021. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Oké, az világos, hogy ha nem tudok az adott nyelven, ne menjek nyelvvizsgázni... :D


De nyilván vannak nehezebb, könnyebb vizsgák. Erre vonatkozott volna a kérdésem.

2021. febr. 10. 11:31
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Amugy az itolc oldalan is ket kamera kell, a felteteleknel fel van sorolva.
2021. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!