Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Ha nem, meddig lehet eljutni ennyi idő alatt?

2021. febr. 6. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a pontos cél.


El tudok képzelni olyan esetet, hogy 3 hónap alatt jelentős nyelvismeretre teszel szert. Pl. egy X nyelvű ország piacán beállsz elárusítónak/árukihordónak, vagy vmi hasonlónak, ahol folyamatosan, sok emberrel találkozol, és az adott nyelven muszáj velük kommunikálnod.

2021. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
97%
A rövid válasz, hogy nem. Persze ha napi 10 órát fektet nyelvtanulásba valaki, akkor egy viszonylag elfogadható szintet fel lehet építeni. Ha van más dolgod is és heti 4-5 órát tudsz vele foglalkozni, akkor 0 ról nem lehet. Persze ez attól is függ milyen nyelvről van szó.
2021. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, valami minimális tudást lehet ennyi idő alatt szerezni.
2021. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Mi számít "megtanulásnak"? Ha csak az, hogy érts majdnem mindent akkor igen, lehetséges, ha az folyékonyan tud beszélni akkor az évek.
2021. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Semmiképpen sem lehet!


#2 válaszoló: de 10 órát napi szinten lehetetlen belefektetni, és értelmetlen is lenne! Ugyanis a nyelvtanulás az, amit nem lehet siettetni, sokat kell "érnie" és ülepednie a tanultaknak, hogy használható tudás legyen belőle. Napi másfél óra, maximum 2 óra, ami talán vállalható és van értelme (hosszútávon, mindennap!). Ha több ideje van az embernek, akkor inkább ismételje az addig tanultakat, de ne tanuljon újat.

2021. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Még annyival kiegészíteném, hogy talán napi 2 óra tanulással 3 hónap alatt ellehet jutni A1-es szintre, ha már azért tud valamit az ember, akkor az nem lehetetlen!
2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha napi 6-8 órát tudsz vele foglalkozni, az 540-720 óra. Ezalatt egy alapfokot simán el lehet érni, de angolból középfokot is.


Én annak idején németből jártam intenzív 400 órás csoportos nyelvtanfolyamra, három hónapos volt, délutánonként készültem másnapra, a végén alapfokú komplex nyelvvizsgát tudtunk tenni.

2021. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De hogy tudtok napi 6-8 órát tanulni ti? Megmondom őszintén, nyelvtanulásból nekem a 2 óra is elég volt bőven, az is lefárasztott rendesen!
2021. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

#8: Mert tanulsz, vagy dolgozol mellette...

Én munkaügyi központon keresztül végeztem a TIT-nél, munkanélküli voltam.


Ha csak ezzel foglalkozol, teljes reális.


Miért lenne fárasztóbb napi 6-8 óra angol, mint mondjuk egyetemi tanulmányok alatt 2 óra angol, mellette 2 óra mechanika, ugyanennyi analízis, illetve szintén ugyanennyi anyagismeret mondjuk? De jöhetnék bármilyen más szakkal...


Én is most kezdem az angolt, szintén hasonló intenzitással. Egy egészségügyi probléma ágyhoz köt most hat hétre, utána még kb ugyanennyi táppénz. Most hat hétig más dolgom sincs, csak ágyban napi egy óra gyógytorna. Utána meg lesz napi 2-3 óra egyéb terápia. Már nincsenek fájdalmaim, nem állok a fájdalomcsillapítók hatása alatt. Más dolgom sem lesz. Legalább nem unom magam halálra, és mégis hasznosan telik az időm.

2021. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy nyelv elsajátítása teljesen máshogy működik, ezért hiába tanul az ember napi 6-8 órát, egyszerűen nem lesz hatékony, hosszútávon nem lesz használható a tudás.

Olvastam erről egy nagyon jó cikket, ha megtalálom, elküldöm.

2021. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!