Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen hasznos nyelvet tanulná...

Milyen hasznos nyelvet tanulnátok a helyembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok...

Jelenleg angolul beszélek felsőfokon, 5 évig tanultam rendkívül intenzíven.

1 éve tanulok önállóan, tanár nélkül spanyolul...

Még messze nem mondanám, hogy tudok spanyolul, de már relatíve nagy a szókincsem, a nyelvtant is kapizsgálom és a legtöbb spanyol, írott szöveget le tudom fordítani magyarra vagy angolra.

A spanyol tanulása mellett elszeretnék kezdeni egy harmadik nyelvet is, olyat amit jobban tudok hasznosítani...

Hollandiába szeretnék majd mesterszakra menni, de valószínűleg csak 2023-24 körül...

Viszont ott angolul tanítanak, azon a szakon, illetve Hollandiában majdnem mindenki tud angolul.

Mennyi hasznom lenne abból, ha hollandul tanulnék? Nem tervezek ott letelepedni, hosszabb időre...

Én jelenleg azt gondolom, hogy nem annyira érné meg hollandul tanulni...

Ti mit gondoltok?


Olyan nyelvet keresek amúgy, ami nem latin nyelvcsalád és el lehet kezdeni autodidakta is... Utána nem baj, ha tanárt igényel, de szeretném az alapokat magamtól elsajátítani, először. A mandarin szimpatikus, viszont nem hiszem, hogy tanár nélkül is elkezdhető.


Az mesterszak amire menni szeretnék, egyébként félig gazdasági...


Ti mit gondoltok? Mit tanuljak?



2021. febr. 8. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg a magyart csiszolhatnád még.
2021. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Német.
2021. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1.? Most a vesszők, meg a szórend miatt?

Negyedszerre írtam újra a kérdést...

2021. febr. 8. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Vannak az írásodban egyéb hibák is, elég gáz, ha nem veszed észre.
2021. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg tele van hibákkal amiket írtál.


Egyébként semmit ne kezdj el autodidakta módon, mert ha már az alapok is rosszul rögzülnek utána szenvedni fogsz a tanárral, hogy helyre rakja.


Egyébként: francia, orosz, kínai jut eszembe.

2021. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Debrecenben egy cégvezető pont azt nyilatkozta, hogy nagyon keresnének hollandul beszélő munkatársat és azzal most milyen jól lel ehet helyezkedni, de ez persze változhat, hiszen nem egy elterjedt nyelvről van szó. :)

Én az oroszt mondanám, közel is van, gazdasági kapcsolatok is vannak, világszerte viszonylag sokan is beszélik ráadásul orosz tanár is akadhat még pár az országban. :) Ráadásul a volt szovjet és a szláv nyelvű országokban is el lehet vele boldogulni.

2021. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 a kérdező írta a kérdésben, hogy latin nyelvcsaládból nem szeretne és a francia az oda tartozik (Mint a Spanyol, Román, Portugál és Olasz is).



A kérdezőnek pedig annyit mondanék, hogy ha akár csak a tanítás idejére is, de az adott országban tartózkodik az ember, akkor enm árt beszélni a helyi nyelvet. A mandarin pedig elkezdhető magadtól is, csak találnod kell videó vagy hang anyagot is a kiejtéshez meg a hangsúlyokhoz, a többi megtanulható nyelvkönyvekből.

2021. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!