Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Arab szakot megéri befejezni?

Arab szakot megéri befejezni?

Figyelt kérdés

Egy arab BA egyetemi szakot megéri befizetnem?


Csak, hogy tisztázzam a dologban kevésbé jártasabbaknak is a helyzetet:

- Arab szakkal lehetetlen elhelyezkedni. Konkrétan ezzel képtelenség elhelyezkedni. Amióta létezik ez a szak még soha senki nem tudott ezzel elhelyezkedni, leszámítva az egyetemi tanárokat, akik maradtak a tanszéken havi 180 ezer forintért. (Nem, hagyjuk most a tolmácsot, az teljesen más szakma)

- Tudom, hogy az SSC-k szeretik a több nyelven beszélő embereket. Azonban én dolgoztam egy napot call centerben és gyűlöltem. Legszívesebben soha többet be nem tenném a lábam még egy call centerben, ez számomra a rémálom munka.

- Köztudott tény, hogy az egyszerűbb munkáknál a munkáltatók a minél butább és kizárólag csak az adott munkához értő munkavállalókat preferálják. Tehát pl ha valaki jelentkezni akarna tescós árufeltöltőnek és beleírja a cv-be, hogy PhD-je van, akkor az egyenes bukás. Mert a háeres azt mondja "az ilyen úgyis itt fog hagyni minket ha talál a szakmájában munkát".

És nekem ez az érzésem az arab szakkal is. Noha munkát ezzel soha nem lehet találni, azonban más munkákról meg félő, hogy el fognak utasítani hasonló alapon.


Szerintetek így megéri erőt pazarolni erre?

Mert szerintem nem. De otthon anyámék már üvöltöznek meg ordibálnak velem, hogy csináljam meg. De képtelenek felfogni a fent leírtakat.

Hiába mondom, hogy ezzel kapcsolatban soha nem fogok tudni semmilyen munkát találni, de visítoznak meg fröcsögnek állandóan.



2021. febr. 10. 04:58
1 2
 1/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Miért vágtál bele, ha nem akarod csinálni? Valami elképzelésed nyilván volt. Ne téveszd szem elől a célt.
2021. febr. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1) Nem ez volt a célom. Az eredeti célom már évekkel ezelőtt rég megbukott.

2) Kívülről, az egyetem marketingje miatt én is azt hittem, hogy majd el tudok helyezkedni ezzel. Csak belülről láttam, hogy ez egy büfészak és sosem lehet elhelyezkedni ezzel.

2021. febr. 10. 06:12
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Kifogásokat keresel, hogy ne kelljen teljesítened.
2021. febr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3


Ezek tények, amiket leírtam.

2021. febr. 10. 07:12
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Amit leírtál "magyarázatot", az gyakorlatilag nem igaza, csak kibúvókat keresel, hogy ne kelljen tanulnod.

Viszont ha egyetemista vagy, akkor böven nagykorú, senki nem kényszeríthet a tanulásra, hagyd ott, menj el közmunkásnak és élj meg önállóan.

2021. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Na, te is azok közé tartozol, akik otthon ülnek majd, és el kell tartani őket, mert mindent félbehagynak.
2021. febr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Anyádéknak igazuk van. Mindig megfutamodsz, ha valami nehézséggel találod magad szembe?


Pl. ha gyereket vállalsz, majd meggondolod magad, h jajj, hát ez mindig sír, én nem erre számítottam, nem lehetne visszacsinálni?


Nem tudod, el tudsz-e vele helyezkedni, amíg nincs a kezedben a diploma. Sok helyen kérnek felsőfokú végzettséget, és mindegy, mi az. Simán csak kifogásokat keresel - de elég gyengéket találtál.

2021. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5


Felőlem vitatkoztunk erről. De én több éve már több tucatnyi hallgatóval ismerkedtem meg és egyik sem helyezkedett el közülük ezzel. Az egyik nagyon jó barátom, aki hiába tanult meg folyékonyan arabul saját maga (mivel az egyetemen nem lehet megtanulni a nyelvet) sem tudott elhelyezkedni ezzel és totál más területen helyezkedett el.


#6


Akik ezt befejezik, azokat valóban el kell majd később tartani. Többeket is ismerek, akik lediplomáztak, nem találtak semmilyen munkát ezzel és úgy kell eltartsák a szüleik.


Szerencsémre én saját zsebből befizettem és kitanultam más szakmákat is felnőttképzéiben, így nem fogok az utcára kerülni. De így is több százezrem ment rá erre az egyetemre. Nem kell egyébként eltartani engem. Most is fizikai munkát csinálok és én tartom el magamat. De az a baj, hogy otthon meg üvöltöznek velem, hogy fejezzem ezt be. Csak nekem ez meg nagyon költséges lenne már, és nem is ad semmit, mert a munkapiaci értéke nulla.

A szakmákra nem sajnáltam a saját pénzem, mert akkor legalább nem közmunkásnak kell elmenjek kedves #5.

2021. febr. 10. 08:06
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Tulajdonképpen miért írsz ide?
2021. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#7


Ez a büfészak nem nehézség, csak nem látom semmi értelmét.


A kisöcsémet pedig sokszor én neveltem amikor kicsi volt és igenis tudom milyen az amikor egy gyerek sír. Nem beszélve arról, hogy az öcsém különösen sírós gyerek volt.


Azt pontosan tudom, hogy ezzel nem lehet elhelyezkedni. Több tucat másik lediplomázott hallgató kárán.

Pl tegnap találkoztam egy volt diáklánnyal, aki már két éve lediplomázott és azóta nem tudott elhelyezkedni és a szülei tartják el.

2021. febr. 10. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!