Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem nekem való szakot választo...

Nem nekem való szakot választottam, késő befejezni, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy nem igazán tudtam mit akarok, és ismerősöm tanácsára választottam egy egyetemi szakot Bp-n, lényegében azért mert alacsony volt a felvételi pontszám, meg keresett szakma, többen bíztattak hogy jó lesz meg minden, eleinte nem is volt bajom vele, egész jól ment, de most már nagyon utálom, egyáltalán nem érdekel, viszont abbahagyni már késő, 5. félévemben vagyok, ha befejezem vissza kell fizetni egy csomó pénzt, mert államilag támogatott a szak. Most jönnek a legnehezebb tárgyak, aztán szakdoga, államvizsga... Nem az érdekel, hogy megmondjátok mekkora hülye vagyok, hogy olyat választottam ami nem érdekelt, mert én is eleget szidtam magam emiatt :), csak kíváncsi vagyok ti mit csinálnátok ilyen helyzetben. Van más dolog ami érdekel, csak hát nem léphetek már ki. Én végigcsinálom valahogy, lehet szenvedés lesz, de mindegy, legalább nem kell visszafizetni, aztán lesz egy diplomám, és teljesen mással fogok foglalkozni. Ez az én tervem. A tiétek mi lenne?

2018. febr. 18. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
pont ez. Mi az a szak?
2018. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakváltás esetén nem kell fizetned, ha másik alapképzést nem akarsz akkor egy 2 éves foksz is jó. A lényeg hogy ha a szakképzést vagy a másik szakot befejezed nem kell fizetned. Mehetsz állami vagy önköltséges szakra is, annyi hogy a jelenlegit le kell majd dolgoznod meg ha államira mész azt is hazai jogviszonyban. Én szimplán átmennék másik szakra, pontosabban én ezt tettem. :) Esetleg ha kapcsolódó szakot választasz még a meglévő kreditek egy részét is elfogadják.
2018. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mérnökinfó.
2018. febr. 18. 22:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom megvan hogy hány félévet finanszíroz az állam, és az eddigiek is beszámítanak, szóval ha átmegyek máshova és elérem a nemtudom hanyadik (?) félévet, akkor átraknak fizusra. Jól tudom?
2018. febr. 18. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Jól, 12 félévet támogatnak, ergo még van 7. Ami azt jelenti hogy egy alapszak még belefér ha nem csúszol meg vele, de 1-2 szemesztert is olcsóbb fizezni mint 5 szemeszternyit visszafizetni.

Én nem maradnék olyanon amit utálok és a neheze még hátra van, főleg hogy akkor benne van hogy csúszok is. Nem éri meg végigszenvedni, ha aztán teljesen mással fogsz foglalkozni. Főleg hogy írtad hogy van más amivel foglalkoznál.

2018. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen csak valamit kifelejtettem, ami fontos. Én az egész egytemi közeget nem érzem úgy, hogy nekem való lenne.
2018. febr. 18. 22:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be. Én is hasonló helyzetben vagyok. 20 kreditnyi tárgyam van hátra + szakmai gyakorlat, záróvizsga, szakdolgozat. Utálom és nem tervezek ilyen területen dolgozni, fogok utána valami mást tanulni. De mostmár befejezem ha már idáig eljutottam.
2018. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most már mindenképp befejezném.
2018. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Befejezem, kivéve ha megnyerem a lottót, de az nem valószínű mert nem lottózom.
2018. febr. 19. 07:48
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem érdekel a terület, ne fejezzed be. Jelentkezzél át olyan szakra, ami érdekel. Mérnökinfón vagy, akkor pl. programtervező informatikus szakon sok tantárgyat tudsz jóváíratni. Mondjuk, ha közgázra mennél inkább, akkor lehet, hogy már nem lesz elég a 12 félév. Na de egy-két félévet zsebből lehet fizetni, még mindig jól jársz.


"Én az egész egytemi közeget nem érzem úgy, hogy nekem való lenne."

Én utáltam, ott is hagytam. Később mentem főiskolára, ami viszont már nagyon tetszett. Jó fej tanárok és csoporttársak vártak rám ott. Persze lehet mondani, hogy az csak főiskolai diploma, de ugyanúgy MSC, az elsajátított tudás meg úgyis a hallgatótól függ, megfelelő minőségű jegyzeteket, kötelező és ajánlott irodalmat megkapod ugyanúgy.

2018. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!