Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet könnyen tanulni...

Hogyan lehet könnyen tanulni szódolgozatra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fura, de fogalmam sincs, hogy milyen módszerrel lehet bemagolni pl. német szavakat. Én rengeteget szenvedek vele, mert nem találom a módszert. Olyan válaszra gondolok, mint pl.: mond el magadba 5 ször ugyanazt a szót. Csak hatásos kéne.

2021. febr. 14. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én keresek valamit, amivel asszociálni tudok az adott szóra.

Pl.: az olasz formaggio (sajt) szó. Ebben benne van a "forma" amiről rögtön ez jut eszembe: Kerek dobozban, háromszögformájú étel, amit kockasajtnak hívnak. Ez talán így bonyolultnak tűnik, de legyen akármilyen véletlenszerű a kötés a két szó közt, ha kellően spontán, működni fog.

Nagyon fontos még a rendszeres ismétlés. Én egy szódolgozatra már egy héttel hamarabb el kezdem tanulni a szavakat, hogy kellően bevésődjenek, ne csak a rövidtávú memóriámba.

2021. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően könnyen ment a szótanulás. De, ha valami nem akart megmaradni, akkor valamivel összekötöttem(magyar szóval, képpel).

Pl a cheese-az csíz

Pigeon-Aegon 😂


Németnél is beválhat, plust ott a névelőknél a színekkel való kiemelés is jó (der kék, die piros, das zöld)

2021. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1#2 Alapvetően mindketten ugyanazt mondtátok. De mi van ha nincs benne olyan szó? Pl. én németet tanulok és van egy szó: biztosan- sicherlich, ebből nektek mi jut eszetekbe?
2021. febr. 14. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Pl, írd be a szavakat és (hozzá példamondatokat) az Ankiba és gyakorolj.
2021. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A sicher-t meg tudtad jegyezni?

Akkor pl lehetne h a sacher (mint a torta) a lich meg lehetne lik(lyuk)

Sacherlik-Sicherlich


De ha a sichert megjegyzed mar közel a cel, mert hasznaljak magyarban is (ziher).

Német eredetű szavak vannak bőven a magyarban,szoval tuti lesz valamihez kötni.


Amikor tanultam suliban németet, akkor baromi nehéz volt,es furcsa.


A kerdo szavak is 🤯

Pl Wie-Hogyan-> Vihogyan (vihogva)

Ha vizuális típus vagy egy kicsit is, bejöhet.


Vagy amit a 4 írt, hogy mondatokkal olvasd fel.

2 voltam.

2021. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Jegyezd meg jól hallottad, mondatban.

Vagy a szavakhoz kapcsolj dallamot, és azt énekeld el sokszor, emlékezni fogsz rá

2021. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A quizlett nagyon sokat segített nekem.
2021. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és már megoldottam köszönöm
2021. febr. 18. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!