Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A következő mondatoknál...

A következő mondatoknál helyesen használtam a sima múltat és a folyamatos múltat ?

Figyelt kérdés

As the teacher was writing (write) on the board he dropped (drop){véleményem szerint ide kellene egy when, de lehet csak én gongolom rosszul} the chalk.

2 What were you doing (do) when I knocked on the door?

3 My friend was driving (drive) on the motorway when suddenly the the police stopped (stop) him.

4 While a cousin of mine was trying (try) to choose a new laptop when he found (find) a new brand.



Ha valamit rosszul írtam, akkor légyszi magyarázatot is írjatok, hogy miért és mire kellett volna figyelnem. :)



2021. febr. 14. 22:17
 1/3 chtt ***** válasza:
100%

Szia, vagy "as/while", vagy "when", nem lehet mindkettő a mondatban. Ha lefordítod, magad is érzed.


Miközben a tanár a táblára írt, elejtette a krétát.

Mialatt az egyik kuzinom próbált új laptopot választani, talált egy új márkát. (tehát ebbe se kell "when")


Amúgy teljesen jó. :)

2021. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es nél vagy a While-t vagy a when-t vedd ki a többi szerintem jó.
2021. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! ^^)
2021. febr. 14. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!