Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemsokára megyek angol origó(B...

Pittipok kérdése:

Nemsokára megyek angol origó(B2)szóbelire.Kicsit bánom már h jelentkeztem, mert gyenge vagyok belőle, nehezen megy a beszéd.Hogyan gyakoroltatok otthon?Tanár nélkül,vagy tapasztalatok bármi egyéb?Azon gondolkodom el sem megyek.

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a legnagyobb butaság, ha el sem mész. Egyrészről az origónak vannak felkészítő videói, azokat mindenképpen nézd meg, mert sok hasznos tippet osztanak meg (YouTube). Másrészről van egy szóbeli, ha úgy tetszik kvázi "tételsor", a felkészítő videók egyikében külön ki is emelik, hogy érdemes azért azt a listát megnézni és egy 4-5 mondatot írni magadnak róluk, ami már arra elegendő, hogy mikor megkapod a témát, legalább el tudod kezdeni, legalább lesz valami a fejedben, hogy mit is akarnál mondani róla. Magolni persze nem szabad és nem is érdemes, hiszen fogsz kapni kérdéseket, de ha már el tudod kezdeni, az már fél siker. Én magammal társalogtam, van sok szóbelire felkészítő könyv, pl 1000 kérdés 1000 válasz, azt is nyugodtan át lehet olvasni és megpróbálni mindegyik kérdéshez legalább 1 mondatot mondani. Ne ijesszen meg, hogy mennyire ki van fejtve sokszor, erre úgy sem lesz idő a vizsgán, és már az is bőven több, mint a semmi, ha legalább egy mondattal lereagálod a kérdést (no nem azzal, hogy "nem tudom" vagy "nem foglalkozom ilyesmivel", itt véleményre kíváncsiak ), úgyis segítenek, ha elakadsz valamiben.

Plusz szintúgy egyedül gyakoroltam a képleírást is. Nem nehéz, a szóbeli tételsor alapján beírtam gugliba, hogy pl családi ünnep, azt az első szimpatikus képről mondtam egy pár mondatot. Fontos, hogy nem képleírást kell mondanod, hanem hogy neked mi a véleményed a képen látottakról. Ezeket azért lehet gyakorolni, különben is sok az átfedés és sokat tudsz magadnak segíteni, ha alaposan megnézed a képet (amit eleve te választasz ki 2 lehetőség közül) biztosan találsz rajta valamit, amiről tudsz valamennyit beszélni. Például, ha képen egy házaspár látható, és az esküvő olyan messze áll tőled, mint Makó Jeruzsálemtől, akkor szépen elkezdesz beszélni arról, hogy pl a háttérben milyen jó kaják vannak és te is mennyire szeretsz enni, vagy milyennek látszik az időjárás és te ezt mennyire nem tartod jónak egy esküvőhöz stb. Egy a lényeg, hogy mondj valamit. Nem azt mondom, hogy mindegy, hogy mit, de azért nem kell annyira szigorúan venni azt, amit látsz.

2021. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is ugyanígy érzek. Hiába vettem át mindent és tanultam, egyre inkább azt érzem, hogy semmit sem tudok. Parázok is rendesen és mindjárt itt a Március.

Sok sikert kívánok Neked, drukkolok!

2021. febr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyenkoe indul nyelvcizsga nekem azt mondtak telefpnon hogy mem a virus miatt?
2021. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, indul. Márciusban lesz.
2021. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. febr. 19. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!