Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme elkezdeni otthon...

Van értelme elkezdeni otthon tanulni arabul és törökül?

Figyelt kérdés

Az alap szókincset szeretném elsajítatni és annyira mindkét nyelvet, hogy megértsem és megértessem magam. Van értelme otthon tanulgatni? Tudtok ehhez valamilyen segédanyagot? Vagy jobb valamilyen iskolába beíratkozni? Elég sok időm van mostanában ebben a karanténban, így gondoltam képzem magam egy kicsit.


Eddig sikerült elsajátítani a szlovák, cseh, lengyel, angol nyelveket, ill. valamennyire már az orosz és a szerb is megy. Persze ezeket nem a karanténban, azért ez egy hosszabb folyamat volt :) A B terv a spanyol lenne.


2021. jan. 29. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Értelme igazából mindennek van, de hány nyelvet tudsz erős középfokon vagy felsőfokon? Szerintem legalább 3-at érdemes. Ha mondjuk csak egyet tudsz, például az angolt, akkor inkább ne új nyelvet tanulj, hanem tanulj meg 2 másikat magasabb szinten, olyat, amit eddig is tanultál.

Annak még több értelme lenne. Szerintem úgy van igazán értelme a befektetett munkának és időnek. Ha a szlovák, cseh és lengyel mind középfokon megy, akkor persze tárgytalan a válaszom, de ha ezek közül csak az angol megy felsőfokon vagy középfokon, a többi alapfok, akkor inkább azokat fejleszd, mert azok is értékesek.

2021. jan. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Azt hozzátenném, hogy én magam is több nyelvet tanultam, de egy idő után, amikor nem szántam időt mindegyikre, egyszerűen elfelejtettem, amit nem használtam. A német óráimra pénzt és időt is szántam, de az angol meg francia mellett nem volt rá idő. Az olasszal szintén így jártam. Az orosz a harmadik nyelv, amiből van felsőfokúm, de egy idő után már arra se maradt elég időm. Általában jól megvagyok azokkal a nyelvekkel, amikből felsőfokúm van (angol, francia, orosz), nem volt eddig szükségem a többire. Ha nagyon akarnám, akkor tanulhatnám, de maximum néha, amikor van rá időm és csak szórakozásból. Viszont többet érek ha azt tanulom, ami legjobban megy eleve és azt fejlesztem, mert ha sok nyelvet tudok alacsony szinten, az nem ér annyit mintha kevesebbet tudnék, de jól. Munka szempontjából ez abszolút igaz, "csak" 3 nyelven tudok, de simán kapok így is állásajánlatot, néha nem is én kérem, hanem nekem ajánlják maguktól. Ami a hétköznapi életet illeti, akkor is sokkal többet ér perfektül tudni kevesebb nyelvet és tényleg szinte bármit el tudsz olvasni, megérted, elmondasz, minthogy több nyelven kevesebbet érts.

Amit eddig tanultál, a szlovák, cseh, lengyel, angol már ömagában nagyon értékes tudás és 4 nyelven tudni mondjuk erős középfokon vagy felsőfokon, az már annyira piacképes, hogy szerintem nincs is szükség másra mellette. Mindig vannak állásajánlatok, ahol kellenek ezek a nyelvek és azért ezek a kisebb szláv nyelvek kuriózumok! Ha a hétköznapi életről van szó, akkor is jobb ha 4 nyelven tudod 100% megértetni magad, akár bonyolult helyzetekben is, meg perfektül beszélni, mint "turista szinten" vagy alapfokon 10 nyelven.


Nem sértésnek szántam a válaszom, csak a véleményem írtam le.

2021. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aktívan használom az angol (van belőle felsőfokú nyelvvizsgám) és a lengyel (ezt munkában tanultam meg leginkább, viszont hasonlóan megy, mint az angol) nyelvet a mindennapokban. A magyar mellett a szlovák és a cseh anyanyelvi szinten van, hiszen ebben a környezetben nőttem fel. Orosszal a rokonság miatt kezdtem foglalkozni, velük már tudok társalogni, viszont néha még keresek egy-egy szavat. Ezt folyamatosan fejlesztem.


Köszönöm a válaszod :)

2021. jan. 30. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!