Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mit tegyek? Német...

Szerintetek mit tegyek? Német nyelvtanulás és a motiváció?

Figyelt kérdés

Elöljáróban mindenképpen le szeretném írni a nyelvtanulási tapasztalataimat. Általános iskolában és gimnáziumban is angolt tanultam. Szerintem közepes nyelvérzékem van. Világéletemben 4-es voltam angolból. A középfokú nyelvvizsgát elég gyorsan megszereztem hozzá.


Később gimiben választanom kellett egy második nyelvet. Az olaszt választottam mert mindig nagyon tetszett a hangzása. Ezzel sem volt különösebb gondom, 4-es voltam ebből is. Sajnos külső tényezők miatt iskolát kellett váltanom és bizony ahova mentem ott nem volt olasz mint második nyelv. Francia-német, ez volt a választék. Hát választottam a franciát, mondván ez közelebb áll az olaszhoz. Igen ám de gyorsan rájöttem, hogy nekem baromira nem tetszik a francia nyelv hangzása. A motivációm a béka segge alatt volt de valahogy sikerült egy stabil 3-as szintet hoznom, a mai napig nem tudom hogyan sikerült. :'D


Később egyetemre mentem és olyan szakot választottam, ahol két nyelvvizsga szükséges a diplomához. Mit ad Isten, itt pedig francia nem volt az egyetem által indított szabadon felvehető nyelvi kurzusok között. Olasz ugyan volt de a szüleim meggyőztek, hogy válasszam a németet mert az hasznosabb, ez szerintem is kétségtelen.


És itt kezdődött az én kálváriám a német nyelvvel. Hangzásra semmi bajom a némettel, egyáltalán nem olyan ronda mint ahogy sokan szeretik beállítani. Ellenben a nyelvtannal rengeteg gondom volt/van. Egyetem utolsó évében nagy nehezen éppenhogy összehoztam egy középfokú nyelvvizsgát, így megkaptam a diplomámat. Azóta sok dolog történt, mindig is szerettem volna külföldre kimenni élni és dolgozni ha csak részleges időre akkor is. Mivel az angol nagyon visszaszorult a brexit miatt és mivel a német anyanyelvű országok sokkal közelebb vannak így adta magát hogy ráfekszem újra a németre. Éés hát kiderült, hogy rengeteget felejtettem. Kb 4 évet tanultam a németet de még mindig komoly nehézséget okoz alap mondatok megalkotása. A német nyelvbe körülbelül háromszor annyi energiát és pénzt feccöltem mint az angol-olasz-francia hármasba együtt és egyszerűen nem akar menni.


Az a baj, hogy hiába tanulok meg egy nyelvtani szabályt, kb 10 szabállyal később elfelejtem. Egyszerűen túl sok a szabály. Tényleg a legegyszerűbb mondat megalkotása is komoly agytorna..., így hát az egyetemen is kettessel bukdácsoltam át az egész kurzust. Ráadásul a barátaim meg ismerőseim sem segítenek a helyzeten. Amikor próbálok németül beszélni viccből hozzájuk, akkor mindig rám szólnak hogy ne krákogjak. Bezzeg ha olaszul vagy más latin nyelven beszél az ember, attól meg mindenki elolvad.


Szerintetek érdemes még tanulnom a németet? Vagy adjam fel és tanuljak olaszt? Nagyon szeretnék német nyelvterületen élni vagy dolgozni de ugyanakkor az olasz nyelv sokkal jobban tetszik és tudom, hogy sokkal könnyebb. Noha azzal is tisztában vagyok hogy olasz nyelvterületre nem érdemes kimenni dolgozni. Ha megtanulnék olaszul azt csak itthon tudnám kamatoztatni, ha egyáltalán tudnám...Meg lehet tanulni németül felsőfokon?


Elnézést a hosszú posztért de ezt már nagyon rég ki akartam írni magamból, teljesen tanácstalan vagyok. :(



2021. febr. 24. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlást ajánlom.
2021. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
inkább válts olaszra ha tudsz. én is utáltam a németet, annyira szigorú a mondatrend, hogy magamtól egy épkézláb mondatot se sikerült összeraknaom 5 év tanulás után se. nekem angol az első nyelvem, de ismerősöm akinek a német volt az első, ugyanígy van vele ahogy én. egyszerűen nem tudom használni. ha elolvasok egy szöveget, kb ki tudom találni, miről szól, de kb ennyi.
2021. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A mondatrend nekem pont nem megy nehezen de sok minden más igen. Egyébként megfigyeltem, hogy a német kicsit olyan mint a matek. Vagy megy vagy nem, köztes állapot elég ritka.


És aztán? Mit tudnék én az olasszal kezdeni?

2021. febr. 24. 13:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a német valószínűleg nem a te nyelved, ahogy a francia sem.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne tudnád megtanulni, csak épp sokkal több erőfeszítést kell tenned érte, mint az olaszért. Esetleg keress egy jó némettanárt!

Vagy tegyél le a németről! Az angol önmagában elég a boldoguláshoz, az olasz meg jó hobbinyelvnek.

2021. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
miért a némettel mit tudnál? ugyanazt mint az olasszal, HA német nyelvterületen szeretnél letelepedni, akkor jól jön. olasz ugyanez. igazából csak az angolnak van univerzális haszna.
2021. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanuláshoz nem elég a szabályt megtanulni, hanem a megtanult szabály alapján addig kell gyakorolni mondatokat produkálni, hogy már ne kelljen gondolkodnod a szabályon a helyes mondat előállításához.

Szóval: az sajnos nem nyelvtudás, hogy megtanultad a szabályt.

2021. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös: A német sokkal jobban használható az üzleti életben. Több munkalehetőséget biztosít. Ráadásul rengeteg tudományos cikk csak németül érhető el az interneten. Olaszul is vannak munkalehetőségek meg tudományos cikkek de sokkal-sokkal kevesebb. Ha kiköltöznék akkor is német nyelvterületre érné meg mert én úgy tudom hogy az olaszoknál nagy a munkanélküliség, főleg a fiatalabbak körében. De cáfoljon meg valaki, bárcsak rosszul tudnám.


6-os Köszönöm, igazad van. Lehet hogy az volt a baj idáig, hogy csak bemagoltam a szabályokat de nem gyakoroltam eleget, így nem tudott berögzülni. Mindenképpen többet fogok gyakorolni.

2021. febr. 25. 08:39
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

"Ráadásul rengeteg tudományos cikk csak németül érhető el az interneten"

aha... nem :D a tudomány nyelve az angol, szerencsére

2021. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz, a legtöbb angolul van. Én csak azt mondom hogy angol után németből több tudományos cikk van mint olaszból.
2021. febr. 25. 12:46
 10/14 anonim ***** válasza:
oké, de az angolokkal bőven megírsz bármilyen diplomamunkát. nekem 2x is sikerült
2021. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!