Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert tekintenek sokan a...

Miert tekintenek sokan a nemetre ugy, mint egy nehez nyelvre? Vagy csak nincs osszehaosnlitasi alapjuk?

Figyelt kérdés

En anno gimiben kezdtem a nemetet, de sokakkal ellentetben sosem tunt neheznek. Bizonyks dolgokban-pl.osszetett szavak kepzese, szorend, igeidok-logikusabbnak is tekintem, mint az angolt. Persze a nevelokon neha en is megakadok, ha irnom kell egy uzleti levelet, de egyre ritkabban.


Szerintetek aki nehezen vagy hibasan tanul meg nemetul, ott a nyelvtudassal vagy az oktatassal van a gond?



2021. febr. 25. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a fő "gond", hogy van ugye a der/die/das illetve még a dem den des alak, aki akarja tanulja meg engem spec sosem érdekelt a német nyelv.


Az sem tett jót, hogy az iskolában nagyon erőltették, és a tanár sem volt valami jó.

(Szerintem csak hozzá állás kérdése)

2021. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ugy gondolom ha valaki tudja a der/die/dast, az automatikusan tudja a tobbi esetet is. Ez csak egy sima tablazat amit meg kell tanulni, aztan hasznalod. Sokszor meg a nemen se kell agynod (himnem/semleges nem) ha pl reszes vagy birtokos esetben van. Nekem ami bő 10 evnyi nemettanulas utan is nehezseget okoz az nehany igekotos es visszahato ige, valamint a nemet koznyelv, ami jentosen elter ax irodalmitol.
2021. febr. 26. 10:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én majdnem tizenöt éve tanultam angolt, amikor elkezdtem a németet, így nekem a német mindig sokkal nehezebb volt. Azért tekintek rá nehéznek, mert nekem az. Persze, nem tanulom olyan nagyon régóta, és biztos, hogy pár év múlva, mire begyakorlom, könnyebb lesz, de egyelőre nem jön olyan természetesen, mint az angol. Én azzal vagyok úgy, mint te a némettel. Jönnek a dolgok természetesen, nem kell nyelvtani szabályokon gondolkoznom, hanem érzem, hogy mi a helyes. Németből egyelőre azon a szinten vagyok, hogy "jó, ide a tárgyeset kell, a főnév neme ez, akkor ez lesz belőle." Valamint az a sok angol megkavar, és néha kicsit fura nekem a német szórend. Nem gondolnám, hogy a nyelvtudásommal van baj, mert angolul felsőfokon beszélek, vagyis nem esik nehezemre nyelveket tanulni, és a tanáromat (magántanár) is nagyon szeretem, végtelenül rendes és jól magyaráz.


Mellékesen, az egyébként egy megszokott jelenség, hogy angol után nehezebb megtanulni németül, mint fordítva. Én egy olyan osztályba jártam, ahol a tanulók felének az angol volt az első nyelve, a második pedig a német, a másik felének meg a német az első, és az angol a második. És az volt a tapasztalatunk, hogy németeseknek jobban ment az angol, mint nekünk a német. Pedig nem voltak nálunk sokkal okosabbak, vagy nem volt jobb tanáruk.

2021. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!