Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanultok/tanult...

Milyen nyelvet tanultok/tanultatok?

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Német.
2021. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol, spanyol és német. A németből azonban sajnos csupán annyi maradt meg hogy hogyan kell bemutatkozni.
2021. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg angol és franciát tanulok.
2021. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Angol és német.
2021. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Passzívan angolul (van már belőle felsőfokom), aktívan pedig németül, koreaiul és norvégül tanulok. A németet nagyon meg kellene hajtanom, sajnos elhanyagoltam gimi óta.
2021. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És mennyire tetszett nektek? Msot hogy megy? Mik voltak a nehézségek, és mit tanácsoltok annak, aki most kezdené el felnőttként?
2021. febr. 28. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:
angol, német, japán
2021. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most: Orosz (plusz tudok angolul és németül, de ezeket már nem "tanulom" úgy, mint ameddig még csak ismerkedtem velük.)

Korábban: Latin, német, angol, orosz, olasz, spanyol.


Nekem mind tetszett, nyilván ezért is kezdtem el tanulni.:)

Angol-németből C1 vizsgám van, oroszból 1 éven belül szeretnék középfokot.

Nehézségek minden nyelvben mások, angolban a kiejtés eleinte, németben a nemek, oroszban a ragozás, olaszban az igeidők.

Tanács: Ha nem csak ismerkedni szeretnél a nyelvvel, hanem ténylegesen beszélni/használni azt, akkor célzottan tanulj, mindig tűzz ki egy újabb kis célt az aktuális szinted felett. Tanár/tanfolyam se árt, főleg, ha magadtól kevésbé vagy motivált, vagy egyszerűbb fix időpontokat kijelölni a tanulásra.

2021. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Angol, német, spanyol.
2021. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Angol: ovi vegetol tanulom, van kozepfokum, de diplomahoz felsot kell szereznem, en nagyon szeretem es egesz nap hasznalom (kulfoldi a baratom)

Olasz: gimiben tanultam, szep nyelv, de az utolso 2 evben alig foglalkoztam vele. Megertem miatta a tobbi nyelvet (spanyol, roman, francia)

Gorog:nehez nyelv, de meg kell tanulnom, kb 2 eve kezdtem

Nemet:iden kezdtem, sajnos nagyon keves idom van ra, nem szeretem, de a jovomet nyugaton kepzelem el, ezért kell

2021. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!