Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angol...

Hogyan fejlesszem az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

A héten volt a nyelvvizsgám, középfokon. Az írásbeli tök jó lett, bőven az elégséges szint felett, a szóbelim viszont nem lett meg. Első része volt a szövegértés, amiben ha jól emlékszem nem is volt hibám. Utána következett a beszélgetős rész, aminél szinte semmit sem tudtam mondani, így hiába lett jó a többi, amiatt sikertelen lett az egész. Olyan témákról kellett beszélni, amiről én nem tudok semmit. Például orvosi vizsgálat. Annyit tudtam mondani, hogy az orvoshoz be lehet jelentkezni ha valakinek valamilyen baja van, el kell menni hozzá, ő megvizsgál, aztán majd valami lesz. Hozzátettem hogy pontosan nem tudom hogyan zajlik egy vizsgálat, még sosem voltam egyen sem. Ez volt úgy 0,5 perc, és 3 percig kellett volna róla beszélni. Rizsázni nem tudok olyanról, amiről semmi információm nincs. Utána beszélni kellett a színházról, színházi előadásokról. Itt kb. ugyan az volt, fél percben elmondtam hogy vannak színházak, valami élő adás szerűség szokott bennük menni, de én még sosem voltam, és nem is leszek mert bullshit az egész. Meg még volt valami téma, amire nem emlékszem mi volt. És ezzel nem értem el a 40%-ot.

Szóval hogyan tudnék a következő felkészülni? Az angol szavakkal nincs gondom, voltam Angliában is fél évet, csak az ilyen semmitmondó értelmetlen témákról nem tudok beszélni.



2021. márc. 6. 13:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező! Nem kell sarkosan élni, hogy kiemelkedj, ez neked egy téveszméd. Világhírű tudósok, feltalálók vannak, akik pl. magas szinten festenek, hangszeren játszanak, stb. Ők élő emberek és nem robotok, mint ami te leszel, ha így folytatod.
2021. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

Ilyen hülyeségeket kérdezni nyelvvizsgán:D

Egy átlag ember mit tudsz a kórházakról? Színház meg olyan réteg műfaj, hogy az borzalom. Én se tudnék semmit mondani az utóbbiról, még magyarul se, mert baromságnak tartom.

Ennyi erővel nyelvvizsgán pl egy fiktív autószerelést is be lehetne mutatni amúgy. Ismerőstől pl nyelvvizsgán a horgászatot kérdezték. Jó, hogy életében 1x nem volt horgászni.


Elég barom témák ezek úgy érzem azért itthon sikerül kitenni magunkért, a horgászattal és a színházzal :D


11. Einstein 3-as volt Franciából:) Ő elég világhírű tudós? Bár igaz, ő már nem él. Te Leonardo da Vinci-ről beszélsz, de már ő sem él. Rajta kívül mondj már 3 világhírű feltalálót aki világszinten fest mondjuk.

Mert azzal, hogy megjegyeztél egy nevet azután, hogy láttál egy részt a Discovery-n valamiből még azért ez bőven nem jellemző:)

2021. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bőven az se jellemző, hogy valaki úgy akar nyelvvizsgát szerezni, hogy a követelményeknek nem akar eleget tenni.
2021. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
13-as: ismered azt a fogalmat, hogy általános müveltség?
2021. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj szakmai nyelvvizsgát. Az én szakomon (mérnök bsc) a szakmai középfokút is elfogadják. De úgy tudom ez altalanos dolog, a torveny szerint a szakmai egyenerteku a rendes kozepfokuval, es igy kivaltja azt.


Tobb szakmai kozepfoku is van, de ami neked megfelelo lenne az a BME szakmai nyelvvizsgaja. Itt meg vannak adva a temakorok amikrol tudni kell nyilatkozni (pl kornyezetvedelem, telekommunikacio, ...), de minden temarol a sajat tanult szakteruleted szemszogebol kell beszelni. Ez szerintem neked valo lenne.


Annyi a gond, hogy azt hiszem b2 angol szakmai kozep a BME-n legkozelebb januarban lesz, vagy valami ilyesmi...

2021. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
12, majd én mondok még egyet (ha többet most nem kérsz): Donald Knuth matematikus/informatikus de minden komoly tudományos eredménye ellenére úgy mutatja be magát, mint orgonaművész. Ezzel együtt tényleg minden témáról lehet 3 percet beszélni (ha érted, miről van szó). Sőt, ahogy mondod, ki is kerülhetted volna, hogy szerinted unalmas, aztán beszélsz a szakmádról (kicsit szakbarbár lehetsz, de ezen ne sértődj meg és semmi közöm hozzá, szerencsére), hogy arról miért nem lehetne, például, színházi előadást készíteni. Az orvossal kapcsolatban meg elmondod, hogy mindig is egészséges voltál, de úgy tippeled, megnézik a tested fő funkcióit (szív, tüdő, reflex stb...) és hasonlók. Kreativitás az egész. Azt gondoltad, hogy mindenki visz egy témát magának és arról monologizál?
2021. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Sose voltál orvosnál? A színházról se tudod mi az?
ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!