Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülsz/készültél...

Hogyan készülsz/készültél nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
tudnál esetleg olyan könyvet/kifejezésekről listát adni, amik gyakran előfordulnak nyelvvizsgákon? Ill hogyan fejleszthető a szókincsem?

2021. márc. 8. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szókincsed olvasással fejleszthető. Gyakorolni pedig úgy tudsz, hogy megoldod az előző évek nyelvvizsga-feladatlapjait.
2021. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A szókincsed olvasással fejleszthető."

Mekkora igazság... és mennyire nem kéne, hogy meglepetésként hasson...

2021. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha csak elkezdesz bemagolni egy listát mindenféle kontextus nélkül, azt nagy valószínűséggel nem fogod tudni hosszú távon emgjegyezni, használni meg pláne nem.

az olvasással nyelvvizsgára készüléskor érdemes taktikusan, a témakörökben cikkeket olvasni. Pl téma a szabadidő, akkor keresel szabadidőről szóló cikkeket (érdemes rendes cikket olvasni, nem csak tankönyveket, mert a szövegértési résznél ilyenek lesznek). Ha ezeket kiszótárazod (érdemes minden cikkből max 10-et kiírni ami fontosnak tűnik/többször ismétlődött. ) akkor kontextusban tudod őket megtanulni, tudod hogy hogyan kell őket használni

Ami gyakran előfordul nyelvvizsgán és elvárt kifejezés az a levéríráshoz kötődő (hogyan kezdünk levelet, hogyan fejezzük be, hogyan hozunk fel témát, azért írtam a levelet, mert...;etc) illetve a véleménynyilvánítás/vitázás szófordulatai. (ÚGy gondolom, egyetértek, nem értek egyet, igaza van, etc. ) Ezeknek nézz utána.

A többi viszont... bármi lehet

2021. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ami gyakran előfordul nyelvvizsgán és elvárt kifejezés az a levéríráshoz kötődő (hogyan kezdünk levelet, hogyan fejezzük be, hogyan hozunk fel témát, azért írtam a levelet, mert...;etc) illetve a véleménynyilvánítás/vitázás szófordulatai. (ÚGy gondolom, egyetértek, nem értek egyet, igaza van, etc. ) Ezeknek nézz utána."


Ezeket épp most vettük nem rég, 11.-es vagyok és elv van ilyen érettségin is, nem?

2021. márc. 8. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, érettségin is vannak ezek. Igazából az érettségi meg a nyelvvizsga nagyjából egy kutya. Néhol kicsit eltér, hogy mi a feladat, pl hogy a nyelvtant hogyan kérik számon az írásbelinél, vag hogy a szóbelin szituációs gyakorlat vagy vita van, de alapvetően maga a tudás ami kell hozzá, az teljesen ugyanaz. Inkább szintbe nvan kis eltérés. Nagyjából úgy nehezedik, hogy B1 - közép érettségi- B2-emelt érettségi - C1

Én közép érettségire és B2 nyelvvizsgára egyszerre készültem, emg utána emelt érettségire és C1-re is, és a gyakorló feladatlapok megoldásán kívül nem kellett különbséget tenni, hogy éppen melyikre készülök..

2021. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!