Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerezzek papírt az...

Hogyan szerezzek papírt az angol nyelvtudásomról?

Figyelt kérdés

Kicsit bután hangozhat a kérdés, de a lényeg hogy éltem egy ideig Angliában és sokmindent megtanultam a nyelvet illetően. Társalgási szinten mindenképpen beszélek.

Arra gondoltam, jó lenne ha lenne erről valamilyen bizonyítványom, vizsgám. Viszont egy egész nyelvtanfolyamot nem akarok végig vinni. Van olyan lehetőség hogy minimális képzés után valahogy levizsgázhassak és papírt kaphassak róla? Hogy mennek ezek a dolgok? Tényleg nem vagyok képben.


2021. márc. 8. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Az egy dolog, hogy jól beszélsz, de hogy helyesen-e, az egy másik. Én a helyedben elmennék egy magántanárhoz, hogy mérje fel a tudásod. Ha azt mondja, megütöd a szintet, menj el nyelvvizsgázni; ha meg nem, akkor fel tud készíteni célirányosan.
2021. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanfolyam nélkül is jelentkezhetsz nyelvvizsgára. Nézz körül, hogy az egyes nyelvvizsgák milyen típusúak, melyiket hol fogadják el és milyen feladattípusokból állnak. Vannak rövid, intenzív felkészítők is (ilyen 2 hét) a feladattípusok begyakorlására. Vizsgaminták is elérhetőek szoktak lenni.
2021. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tölts le nyelvvizsga feladatokat/esetleg emelt angol érettségi feladatsorokat, hogy mennek.

Utána csak jelentkezned kell valahova nyelvvizsgázni és ennyi.

2021. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
97%
Valószínűleg a szóbeli nagyon könnyen fog menni, írásbelin viszont lehet fog kelleni néhány rész főleg nyelvtanból, amiket a büdös életben senki nem használ, de vizsgán kérik. Ha tényleg sokat beszéltél kint, vagy írtál is pl. iskolában, munkában dolgokól, akkor ezekkel nem lesz különösebb gondod.
2021. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az szép, hogy ha jól beszélsz angolul, de hát nem mindegy, hogy formál vagy informál vagyis megtanultad a hétköznapit és a hivatalosból meg tennél nyelvvizsgát. Ez így nem lesz egyszerű. Amikor jártam nyelviskolába éppen ott voltam mikor egy kinti tehetséges jelentkezni akart a suliba, mert a vizsgán megbukott. Ő is Angliában élt és megtanulta jól a nyelvet aztán panaszkodott, hogy ő megbukott míg akik itt tanultak nyelvet azok meg átmentek. Van ez így. A neten én is látok gyakran olyat például, hogy you’re not, mint mondjuk atb - you’re not alone száma is ilyen, de ez így hivatalos verzióban bukta, mert you aren’t lenne a helyes. Ha van felesleges pénzed és időd akkor jelentkezhetsz egyből vizsgára, de ha van eszed akkor keresel egy sulit ami csak felkészít téged és azután vágsz neki. Mondom találkoztam olyan emberrel mint te és belátta, hogy rosszul csinálta.
2021. márc. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!