Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki otthon van az angol...

Aki otthon van az angol nyelvtanban segitene?

Figyelt kérdés

A magyar-angol topszotar googlebol megnyithato oldalon van egy olyan lap hogy nyelvtani szabalyok vagy valami hasonlo. Itt van par szabaly, de ez milyen szintre “jutatt el”?

Mennyire eleg nyelvtan szabalyok ezek? Csak az alapok?



2021. márc. 12. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak gyorsan elolvastam a nyelvtani kategóriák neveit, szóval a tartalmukkal nem vagyok tisztában, viszont ha jól el vannak magyarázva a dolgok akkor szerintem simán elég lehet akár egy C1-hez is. Mint mondtam, nem tudom mennyire részletesek, mennyire térnek ki a kivételekre, a különlegesebb esetekre, de nekem nem egy olyan osztálytársam volt, aki órán a 12 igeidőből jó ha 6-ot tudott rendesen használni, a conditional mondatok 3. fajtáját abszolút nem tudta használni, de még a másodikat sem rendesen, a szenvedő szerkezetből sem ismerte csak az egyik irányt, aztán mégis meglett nekik a C1, még ha nem is fényes eredményekkel. Legalább 6 ilyen ember eszembe jut.

Azt azért hozzátenném, hogy szvsz nem bölcs dolog úgy nekiindulni egy nyelvnek, hogy már az elején ennyire belemész a nyelvtanba.

2021. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ty mar beszelek angolul csak nincs nyelvvizsgam, nem ugy tanultam a nyelvet hogy ilyen szabaly olyan szabaly hanem rutinbol ment es szeretnek felkeszulni a felsofokura. Ha beleneznel kicsit reszletesebben megkoszonnem de igyis megkoszonom az emezeteimmel egyutt.
2021. márc. 12. 23:34
 3/6 A kérdező kommentje:
ekezeteimmel egyutt*
2021. márc. 12. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Én úgy gondolom, hogy ha valóban egy felsőfokú a célod, akkor érdemes befektetni egy átfogó nyelvtankönyvbe. Szvsz az egyik legjobb ilyen könyv a kék borítós Murhpy-féle English Grammar in Use. Tudom, sajnos ez egy drágább kategória, viszont nem kell belőle a legújabb verzió és használtan már egész elfogadható áron hozzá lehet jutni. Ebben tényleg minden benne van ami kellhet, kivételekkel, valóban érthető, nem kicsavart példamondatokkal és gyakorló feladatokkal, a hátuljában pedig megoldókulcsot is találsz. Tapasztalataim szerint a tanulók ezt mind szeretni szokták. Amit még javasolnék egy c1-es vizsga előtt az az, hogy ha nem is engedheted meg magadnak hogy eljárj tanárhoz, akkor is mindenképpen menj el egy ingyenes próbavizsgára. Az általános tapasztalat ezekkel kapcsolatban az az, hogy valamivel egyszerűbbnek próbálják beállítani a vizsgákat mint amilyenek valójában, viszont maga a feladatokkal való elésben való ismerkedésre tökéletesek és legalább azt is van lehetőséged hallani, hogy egy c1-es szóbelin milyen gyorsasággal és kiejtéssel beszél a vizsgáztató. Ha esetleg lenne valami kérdésed a nyelvtannal kapcsolatban, akkor nyugodtan írj privátban. :)

2021. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs tökéletes nyelvtan, ez az én saját kis véleményem, amelynek súlya nyilván elenyészik a Föld népességét tekintve. :D

Vizsgált műbe belekattintva

[link]

...azt mondhatnám, felsőfok az, node... pillanat... innen nem is egy hiányzik.


Azért az érdekelne, melyik kötetben találkozott #4 "kicsavart példamondatokkal". :D

2021. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#1 Melyik az az igeidő, amit nem kell tudni bármilyen nyelvi szinten?
2021. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!