Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetértesz ezzel a petícióval?

Egyetértesz ezzel a petícióval?

Figyelt kérdés
[link]
2021. márc. 13. 12:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2021. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ahogy a tavalyi könnyítéssel sem értettem egyet, bármennyire is népszerűtlen ez a vélemény.
2021. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Az eddigiek elengedése is hiba volt, meg az is, hogy nem feltétele a nyelvvizsga az egyetemi felvételinek. Nyelvet tanulni középiskolás korban kell, az egyetemen már használni kell és szaknyelvet tanulni. Egy középfokú nyelvvizsga egyáltalán nem olyan "nagy szám", nincs benne semmi teljesíthetetlen. Nekem is kifejezetten tehetségtelen nyelvtanáraim voltak (legalábbis első nyelvből), szóval ez sem kifogás.
2021. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mert a vírushelyzetnek nincs köze ahhoz, hogy kb. 60 ezer bennragadt diplomát kiadtak, a részben eredménytelen diplomamentő program után. Én nem értek egyet azzal, hogy a diplomát nyelvvizsgához kössék, de ha már igen, akkor tavaly sem adtam volna mentességet senkinek.
2021. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően baromságnak tartom, hogy a diplomákat nyelvvizsgához kötik, mert aki diplomával akar érvényesülni a VERENYSZFÉRÁBAN, attól mindenképp megkövetelik a nyelvtudást valamilyen formában -angolból, főként-, míg az államigazgatásban egy mezei ügyintézőnek, vagy az oktatásban egy matektanárnak nem létszükséglet a nyelvvizsga, de még a nyelvtudás sem ahhoz, hogy munkáját megfelelően ellássa.
2021. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
11%
Köszönöm 5-ös! Én is pont erre gondoltam. És ha már visszamenőleg is megkapta boldog-boldogtalan, akkor töröljék el ÖRÖKRE. Semmi értelme nincs. Ráadásul tanárhiány van, minek ennyi nehezítés?
2021. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
30%

Pont tanárként iszonyú rossz példa már fiatalon nem foglalkozni a nyelvtanulással. Igénytelenség. Egy tanárnak pont azzal kellene jó példával elöl járnia, hogy a diákjai ÖNMAGUKÉRT és a TUDÁSÉRT tanuljanak. És jó dolog az "élethosszig tartó tanulás", és bizonyos fokig szükséges is, de saját magával tol ki az, aki nem tudja le egy nyelv kb. megtanulását még a gimiben.

Ennyi erővel minek magasabb fokú matekot megtanulni egy matektanárnak? A munkája során úgysem használja! Sőt, akkor már egyetemre se járjon, végülis az érettségi bizonyítja, hogy tudja a középiskolás anyagot! - Vicc az egész!

2021. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
9%

És akinek nincs nyelvérzéke azzal mi van? De mindenkinél jobban tud magyarázni, nagyon érti a tárgyait.

Ezzel az élethosszig tartó tanulással meg ne legyél álszent.

Jobb ha a tanár egy kiégett alkoholista, mert szarrá sz0patták a nyelvvizsgával?

2021. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Osztom a #2 véleményét, már tavaly sem kellett volna.
2021. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem, és ha a cégeknek van egy kis eszük, akkor ezentúl a diploma mellé nyelvvizsgát is kérnek, hogy kiszűrjék a tavalyi fake diplomásokat.
2021. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!