Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Doulingon Lengyelt tanulni...

Doulingon Lengyelt tanulni érdemes?

Figyelt kérdés
S ha nem a legjobb vagy csak az alapok elsajátítására jó akkor létezik olyan alkalmazás / online kurzus ( ingyenes ) amin meglehet tanulni Lengyelül annyira, hogy akár szóba tudjak elegyedni egy Lengyel anyanyelvű személlyel.

2021. márc. 14. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a Duolingot, de a lengyelhez pont nem ajánlanám.

Azért a lengyel kiejtést elég nehéz lenne Duilingoval megtanulni :D

2021. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 buszter ***** válasza:
75%
Szerintem amennyiben megszeretnél egy adott nyelvet tanulni érdemes mindent kipróbálni. Aztán menet közben rájössz, hogy az neked jó e vagy sem. én folyékonyan beszélek Lengyelül és a Duolingo néha meg nekem is nagyon nehéz.... szerintem nem kezdőknek való ... Ettől függetlenül próbáld ki mert mindenki máshogyan tanul. Ami biztos hogy van egy jó könyvem egy Egyetemi tanár készítette nekem. Teljesen alapoktól (ABC, kiejtés...) kb középszintig. privátban adsz egy emailcímet szívesen elküldöm.
2021. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Erre a címre elküldenéd azt a könyvet amit az egyetemi tanár készített? ibra44445555@gmail.hu
2021. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Bocsi elírtam ez a pontos cím: ibra44445555@gmail.com
2021. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Telejesen jó a duolingo a lengyelhez, de csak a GYAKORLÁSHOZ, ugyanis egyáltalán nincs magyarázat semmihez.

A lengyel nyelvtan baromi nehéz (főleg a főnevek eseteire gondolok), ezeket mindeképp rendes tankönyvből érdemes tanulgatni.

Én ezt a könyvet ajánlanám, elég régi kiadás, de nagyon jól magyarázza a nyelvtant:

[link]


Visszatérve a Duolingo-ra, szerintem mindenképp használd, mert úgy sokkal könnyebben rögződik benned minden, amit a könyvben tanulsz.


Szerintem teljesen jó a kiejtés a Duolingo-n.

2021. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fuolingo bem olyan jó lengyelből mint angolból, olaszból, mivel nincs magyarázat. Én ezzel a podcasttal kezdeném: [link]
2021. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De persze azért sokat segít, úgyhogy inkább a kettőt ajánlom egyszerre
2021. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mégis van magyarázat!

[link]

2021. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

további jó kis resourcok:

https://www.youtube.com/watch?v=T7lkbi5Vog8&list=PLQpM0WcoWB..

[link]

lingq mini sztorik

+ [link]

szóval a lehetőségek szinte végtelenek :)

2021. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Egy kis kiegészítés :)

2021. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!