Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen orosz nyelvkönyvek...

Milyen orosz nyelvkönyvek vannak amik ÖNÁLLÓ TANULÁSRA is alkalmasak?

Figyelt kérdés
Megvettem ezt a kljucsot de jól átbasztak vele, orosz az egész könyv, hibákkal van tele és nem használható egyedül. Legalább a seggemet kitörölhetem vele.

2021. márc. 20. 00:29
 1/8 anonim válasza:
71%
Sag za sagom
2021. márc. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
A Ság za ságom a legborzalmasabb, legtökéletlenebb könyv, amit valaha is írtak. Oroszul nem célszerű tanár nélkül tanulni. Ha mindenáron úgy akarsz, használj videókat. És Oszipovának megjelent a KTO TAM? című könyve is, abban van magyar magyarázat.
2021. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
81%

első vagyok, ugyanúgy meg lehet tanulni oroszul egyedül, mint bármelyik másik nyelvet

a Kto tamot nem ismerem, de szerintem nincs a Sag za sagommal semmi baj, az alapokat megadja

2021. márc. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Totál kuszán, logikátlanul és értelmetlenül, koncepció és elegendő gyakorlás nélkül. Te megtanultál belőle annyira, amennyire a szintje elvileg elvisz? Tudod azt az anyagot?
2021. márc. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Kezdd a duolingo appal, ha még nem tetted volna.
2021. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már megtettem, de az inkább csak gyakorlásra alkalmas nem tanulásra
2021. márc. 20. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlen igaz amit leírsz. A duolingonak nem az a célja, hogy tudj Dosztojevszkijt olvasni eredetiben. Hanem hogy pár alap kifejezést begyakoroltasson, meg amennyire én néztem, kbre ad oroszból egy 2200-2300 szavas orosz szókincset. Az az orosz baja, hogy nem annyira trendi és szexi jelenleg, és csak 5 checkpoint van. Német, spanyol, japán nyelvek angolul 4000-5000 szavas szókinccsel vannak a kurzusban, igaz 7-8 checkpointtal, de reméljük idővel az oroszhoz is adnak még hozzá.

Szóval ha így nézed, a duolingo tökéletes, arra hogy az alapot végig vedd. Ha végeztél vele a kljucsot már nem lesz probléma megérteni.

Amúgy ismerősöm azt mondta, hogy a sag za sagom valóban nem az igazi, a kljucs lenne a jó, de azt tanár nélkül, vagy minimal tudással nem lehet tanulni, szóval marad az. Viszont annak meg én nem látom értelmét, hogy az ember nyeltanárhoz járjon addig míg egy gyenge közép szintre nem jutott el magától. Lehet persze, csak ár/érték arányban nem jössz belőle ki jól.

2021. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sag za sagombol az 1 az nem rossz, nagyon alapokhoz jó. Én emelle ajánlanám a PONS orosz nyelvtani összefoglalóját, ez egy vékonyka könyv de nagyon-nagyon sok dolog van benne és borzasztó hasznos szerintem (én középfokú nyelvvizsgara készülök és a nyelvtant ebből veszem át épp). Gyakorlásra az Eto nado znaty is egész jó. Plusz a neten van fent rengeteg hasznos oldal, oldalak. Ami a ragozasnal kisegithet majd ha ott jarsz:masterrussian.com és cooljugator, ezek leragoznak neked mindent is:)


Hajrá!

2021. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!