Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvek vannak, amiket...

Milyen nyelvek vannak, amiket a magyarok akcentus nélkül vagy szinte akcentus nélkül tudnak megtanulni?

Figyelt kérdés
Alapnak vegyünk egy felnőtt embert. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. márc. 30. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én a törökökkel vagyok úgy, hogy ha hallom őket olyan, mintha magyarul beszélnének, csak nem magyar szavakkal. Szóval talán az.
2021. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az akcentus nagyon sok mindentől függ. Nem csak a beszédhangok helyes képzését jelenti, hanem hozzátartozik az intonáció, a beszédsebesség, a tónusok, a hangmagasság, és még egy csomó másik jellemző.

Ez alapján felnőttként, "akcentus nélkül" megtanulni egy másik nyelvet gyakorlatilag lehetetlen.

2021. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És van olyan nyelv, amit egész jól el lehet sajátítani felnőtt fejjel is ?
2021. márc. 30. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
A spanyol és olasz nyelveknek nagyon könnyű a kiejtése. A németé sem nehéz, de a francia és holland már egy picit bonyolultabb. Az oroszt nem tudom, de az sem hangzik túlságosan egyszerűnek. A keleti nyelvek elég nehezek, kiejtésben és írásban is, így a spanyolt mondanám a legegyszerűbbnek. :)
2021. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
2021. ápr. 13. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi nyelveszetbol ugy tanultuk, hogy barmely nyelvet meg tudsz tanulni akcentus nelkul kb. 12 eves kor alatt. Ha idosebb vagy, akkor ez kb lehetetlen, es nem a nyelvtol fugg. Csak hogy az eredeti kerdesedre valaszoljak.
2021. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm, és azt nem tudod véletlenül, hogy ez miért van? "Megöregszik" az agyunk vagy miért?
2021. ápr. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!