Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék elkezdeni Spanyolul...

Szeretnék elkezdeni Spanyolul megtanulni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam online órákat venni, mert komolyan gondolom.


Viszont, csak a Mexikói spanyol érdekelne.


Az iskola ára nem lenne probléma, viszont én szeretném beosztani az időmet, mert dolgozom, és valami e-mail alapú megoldáson gondolkozom, ahol esetleg videókkal tanítanának és kérdezhetnék bátran e-mailben, vagy legyen interaktív, de ilyen online óra alapún lehet, hogy nem tudnék mindig részt venni, így az szerintem kiesett.



2021. márc. 31. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
2021. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát így elég nehéz megtanulni, egy nyelv elsajátításához elengedhetetlen a real time szóbeli kommunikáció is (legyen az online térben vagy személyesen). Egyébként, akkor ha jól értelmezem kezdő vagy, tehát először az alapokat (nyelvtant és egy általános szókincset) kéne megtanulnod és utána ami a leginkább segíthet az az élőnyelv hallgatása és beszélgetés anyanyelvi beszélőkkel. A mexikói spanyol (ami mellesleg egy elég tág fogalom, tekintve, hogy a Mexikó - Guatemala határon és a Yucatán-félszigeten teljesen máshogy beszélnek az emberek), akárcsak a többi spanyol nyelvjárás szókincsben és kiejtésben tartogathat eltéréseket, árnyalatnyi szinten a nyelvtanban is, de amikor már egy közép szintén leszel a nyelvből ráérsz fókuszálni ezekre a sajátosságokra.
2021. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1. köszönöm.


#2. Igen, tudom, csak szeretnék belekezdeni valahogy, vettem 1 éve tankönyvet és munkafüzetet is, de igazából feleslegesen, mert az elején elakadtam. Értem. Akkor belekezdek szerintem a #1. által küldött linken.

A későbbiekben lenne aki tanít, ha minden jól alakul. :)

2021. márc. 31. 22:48
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
#2-es vagyok. Esetleg megkérdezhetem milyen tankönyvet? Mert ha Colores, akkor inkább ne is próbálkozz vele, tele van hibákkal és pontatlanságokkal. Én a Pons tankönyvcsomagot ajánlom inkább.
2021. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig Colores :D Valahol ajánlották és ezért döntöttem mellette, de a lány akinek mutattam, argentín és mexikói és nevetett egy csomó dolgon benne. Csak elfoglalt és nem tud segíteni mostanában.
2021. ápr. 1. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Igen, épp ezért mondtam, borzalmas egy könyv, amikor az egyetemi felvételi miatt osztályozó vizsgáznom kellett (nem gimiben tanultam a nyelvet, hanem autodidakta módon saját magam és anyanyelviekkel beszélve), abból állt a "felkészülésem", hogy a könyv hibáit javítottam ki:D (és nem abból adódó különbségek miatt, hogy én venezuelai spanyolt beszélek, hanem a könyv szimplán tele volt névelő hibáktól kezdve az elírásokon át a nyelvtani pontatlanságokig mindennel).
2021. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Uhh, ezt szomorú hallani. Szerinted ha megveszem a Pina nyelvtankönyv csomagot, akkor azt egyedül él tudom kezdeni? Nekem az volt a problémám, hogy nem tudtam tovább haladni pár lecke után, mert hiányzott a gyakorlás szerintem.
2021. ápr. 2. 18:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Mármint Pons nyelvtankönyv csomagot? Ha igen, azt mindenképpen ajánlom én is abból tanultam meg az alapokat. Utána anyanyelvieket meg találsz spanyolos Facebook csoportokban és Interpals nevű oldalon is.

Egyébként, nem tudom kik pontoztak le, de gondolom nagyon tudnak spanyolul és kompetensek a témában...

2021. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Szeretném lassan elkezdeni, mert mindig csak halogattam, eddig az abc-t meg a számokat tanultam meg, de azt is a könyv nélkül.. A Colores munkafüzete meg számomra nem függ össze a tankönyvben talált tananyaggal, pedig biztos jót vettem..


Gondolom ez az, ami tartalmaz 4 könyvet.

"PONS Nyelvtanfolyam kezdőknek - Spanyol (könyv+CD+online) - Biztos és átfogó nyelvtudás lépésről lépesre - Akár 3 hónap alatt"



Lehet, hogy az aki a colores-t használta.. :p

2021. ápr. 3. 08:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, igen, látom. A1-A2 szint. Akkor lehet, hogy meg is rendelem. :)
2021. ápr. 3. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!