Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Átlagosan mennyibe kerül...

Átlagosan mennyibe kerül megtanulni egy nyelvet? Angolul szeretnék elkezdeni tanulni tanfolyamon.

Figyelt kérdés
Németül és horvátul már tudok, de azokat suliban tanultam. Több területem megnehezíti a dolgom, hogy nem beszélem a nyelvet így mielőbb neki szeretnék esni, de nem tudom miként kéne. Az úgy milyen lenne, ha az alapokat elsajátítanám tanfolyamon, utána pedig önállóan folytatnám? csak mert néztem neten sulikat és elég húzós árakkal találtam szembe magam. A nyelvérzékem -mások szerint- nagyon jó, úgy érzem meg tudnék birkózni vele. Mit gondoltok van így értelme ? vagy inkább tegyek félre és csak tanfolyamra járjak ?

2014. ápr. 26. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, h van értelme, főleg, ha még nyelvérzéked is van.

Úgy tudom az Euro sulinál 40eFt, egy szintig kerül ennyibe, tehát alapfokig, de szerintem az angolnak akár egyedül is neki eshetsz.

Pl. Kreatív, vagy Relaxa tananyagaiból, plusz rengeteg elérhető anyag van még, így még az English Today is, ami olyan, mintha egy órán ülnél stb.

Nyelvtani gyakorlatokhoz, meg személy szerint ajánlom még az Oxford Angol Nyelvtan könyv bordó változatát, abba a megoldó kulcsok is benne vannak, direkt az önálló tanulók miatt.

2014. ápr. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amiket írtam neked neten megtalálod "ingyen", ha rájuk keresel.
2014. ápr. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi:) Máris utánuk nézek neten.
2014. ápr. 26. 01:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Ja, és ami még szintén nagyon jó, az 5 perc angol. :D Szóval bőven tudsz miből válogatni. :D
2014. ápr. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ötletem van.

Ha németül és horvátul tényleg olyan jól tudsz, akkor nyelvcserét keress. Taníts valakit, cserébe angoltanulásért, és így mindkettőnek ingyen van.


(Én például angoltanár voltam, de érdekelne a német.)

2014. ápr. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvipercek.hu szerintem a legjobb és viszonylag olcsó is.

Megtanulhatod a helyes szó rendet is.

Összes nyelvtani rész megtalálható kezdőknek magyaráz érhetően.

2014. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magántanárnál sokkal jobban megéri, sokkal gyorsabban tudsz vele haladni, csak veled foglalkozik, nem kell másokra várni. Nekem ez a személyes véleményem, úgy hogy tanítok csoportot is, magántanulókat is, és egy másik nyelvet magántanárnál tanulok.
2014. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: az előzőnek még igazat tudok adni. Egy magán tanár tényleg jobb lehet, de végül is kinek- mi a jó. Én tanulótársakkal sokat szívtam, vagy azért, mert én nem tudtam a tempójukat felvenni, vagy fordítva. Önálló tanulásnál is csak szívtam velük, sose tartották magukat a megbeszélt időpontokhoz, nem akarták tartani magukat a tananyag rendszeréhez se pl. leálltak okoskodni, amikből végül csak vita kerekedett haladás helyett. Persze ez is egyén függő, tehát akár szerencséd is lehet, ha olyan tanuló társakat fogsz ki, akikkel nem lesz gondod, mármint az önálló verzió esetén.
2014. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Nem rossz ötlet ez a cserebere tanítás és a magán tanár sem. Csak mondjuk magántanárok nem inkább korrepetálni szoktak? Teljes mértékben tanárral tanulni szerintem drágább, ha azt nézzük h óránként 2ezer alatt nem tanítanak.

Voltam kint németbe egy fél évet dolgozni és előtte egy ismerős magántanárhoz jártam párszor, hogy átismételjük a dolgokat, Ő baráti áron kért 2000-et, másoktól 2500-öt kért. Ez azért hosszútávon sok lenne nem ?

Viszont abban igazatok van, hogy így jobban lehet haladni.

2014. ápr. 26. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát drágák az biztos, deha a németet jól tudod abból az angol biztos könnyen fog menni neked, és ha magántanár mellett döntenél, akkor úgy is csinálhatod szeritnem, hogy csak olyankor hívod, amikor ellenőrzésre van szükséged, vagy épp elakadtál, vagy épp biztosra akarsz menni a kiejtésed terén, hogy tényleg jó-e stb.

Ja, és ne félj, vagy aggódj, csak, azért írom, mert mintha kicsit érzékelném az írásodból. Szerintem a németnél nem sok nyelv van, ami annál nehezebb lenne. :)

2014. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!