Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés befejezéséhez szükséges B2-es komplex nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Nekem egyelőre csak emelt angol érettségim van, ami ugye egyenértékű a B2 nyelvvizsgával, de ez elég, hogy megkapjam az oklevelet?

2021. ápr. 4. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
igen
2021. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

elég

Az alapfokozat megszerzéséhez egy élő idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges.

2021. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%
Felsőoktatási szakképzéshez nem kell nyelvizsga
2021. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Valaki esetleg egy hivatalos forrást tud linkelni? Sok különféle véleményt látok mindenhol, jó lenne látni egyben az egészet! :)
2021. ápr. 4. 18:48
 6/9 anonim ***** válasza:
3- vagyok. bemásoltam ami a felvin van!
2021. ápr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valaki tud küldeni esetleg linket? :)
2021. ápr. 6. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Se a technikusihoz se a foszkhoz nem kell nyelvvizsga, ugyanis ezek egy szinten vannak. B.A/B.Sc oklevelekhez kell, ezeknél alacsonyabb képesítéshez nem.
2021. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

6-os az a BSc

FOSZK-on én úgy tudom, hogy egy alapfokú (B1-es) nyelvvizsga szükséges.


"10. Idegennyelvi és szaknyelvi követelmények


Alapszintű szakmai idegennyelvtudás, melynek a követelményeit a felsőoktatási intézmény a szakképzési programban határozza meg."

Ez pl BGE gazdmen FOSZK-on van írva, de nem 100% nem FOSZK-on tanulok.

2021. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!