Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha csinálok angol nyelvvizsgát...

Ha csinálok angol nyelvvizsgát, attól még érettségizhetek emelt szinten belőle ?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor ugyan úgy kapok pontot ?

2021. ápr. 13. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy tudom nem. Én ezzel szívtam meg. Megcsináltam az angol közepet, de csak angolból vagyok képes emeltezni, de így csak az emeltre jár a pont. Szóval most, érettségi előtt még szenvedek egy német középfokkal, mert arra már megadják. De az emelt angol egyenértékű egy középfokú angol nyelvvizsgával így nem jár rá pont.
2021. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval döntsd el, hogy angolból emeltezel, de ha kell nyelvvizsga plusz pont akkor más nyelvből csinálod, vagy emeltezel másból és akkor megkaphatod az angol középre a nyelvvizsga pontot. (#1-es voltam)
2021. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érettségizhet nyugodtan, de csak az egyikre kapsz pontot. Praktikusan az emelt érettségire, mert az 50 pont, a nyelvvizsga meg csak 28/40. Kivéve persze, ha a szakra nem jó az angol emelt, akkor nem jár rá a +50 pont, akkor nyelvvizsgának számolják.
2021. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ohh fene, pedig tök jól elterveztem a dolgot :D
2021. ápr. 13. 13:51
 5/8 A kérdező kommentje:

#1

És ha C1-et csinálok akkor se kapnék rá ?

2021. ápr. 13. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz nyelvvizsgát, de egy nyelvre csak egy jogcímen kaphatsz többletpontot. Ha az adott szakon nem fogadják el az angolt, mint érettségi tárgyat, attól a 28/40 pontot a nyelvvizsgáért megkapod. Ennek a rendszernek nyilván az a lényege, hogy valaki a világon mindenből hülye, egyedül egy darab idegen nyelvből mutat némi affinitást, akkor csak ezért ne kapjon közel 100 többletpontot.
2021. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat
2021. ápr. 13. 15:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, akkor sem sajnos..pedig én is gyönyörűen elterveztem😂 (#1)
2021. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!